Rehber BukkitGui ile Minecraft Sunucunuzu Daha Kolay Yönetin

MakeRKereM

www.Rabisu.com
En iyi cevaplar
0
Ödüller
3
Ekran Alıntısı.PNG

BukkitGui ile Minecraft Sunucunuzu Daha Kolay Yönetin!
Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere BukkitGUI'yi tanıtacağım. BukkitGUI Minecraft sunucunuzu daha kolay bir şekilde yönetmenizi sağlayan bir uygulamadır.
Not: Aşağıda ekleyeceğim uygulama resimlerini menüleri daha kolay anlamanız açısından Photoshop üzerinden türkçeleştirdim. Uygulama normalde ingilizcedir.

Peki, BukkitGUI GUI'yi sadece Bukkit sürümündeki sunucum için mi kullanabilirim?
1619361385643.png

Uygulama çoğu Minecraft sürümünü destekler. Yukarıdaki ayarı SuperStart menüsünden yapabilirsiniz.
Nasıl Kullanılır?
İlk olarak bu linkten BukkitGUI uygulamasını indirip sunucu klasörümüze atıyoruz.
Sonra uygulamayı açıyoruz.
Açtıktan sonra SuperStart menüsüne geliyoruz. Burada sunucuyla alakalı yapmamız gereken bazı ayarlar var.
Bu.png

Buradan ilk ayarlamanız gereken şey sunucunun türü. Ben Spigot kurduğum için onu seçiyorum. Sonra altta hangi Java versiyonunu kullandığımızı seçiyoruz. Ben 64 bit ve Java 8 kullanıyorum. Altındaki Min. Ram kısmını 2 GB civarı yapıyorum. Max. Ram kısmını ise sisteminizin Ramine göre en az 2GB altta yapıyoruz. Benim bilgisayarım 16GB ram'e sahip. Bundan dolayı bu değeri 14000 civarı yaptım. Tam 2GB altı olmasa da olur göz kararı ayarlayabilirsiniz. Sonrasında yapacağımız bir ayar kalmıyor. General kısmına giriyoruz.
Ekranaa Alıntısı.PNG

Başlat tuşu ile sunucuyu başlatabilirsiniz. Bu ekranda sunucunuzun kullandığı Ram ve CPU bilgilerini, sunucunuzdaki kişileri ve konsolu görebilirsiniz. Sunucuya duyur tiki işaretli iken konsola bir şey yazarsanız sunucudaki herkese o mesaj gider.

Bu rehberim buraya kadardı. Okuduğunuz için teşekkürler. İnşallah yararlı olmuşumdur.
Sorunuz olursa aşağıda sormaktan çekinmeyin;).

Erhan

www.Rabisu.com
Yönetici
En iyi cevaplar
20
Ödüller
10
Sunucu yönetimi için daha kolay bi yöntem, elinize sağlık.