Rehber CSGO - MAP CFG DÜZENLEME

Arda

www.Rabisu.com
Genel Yetkili
En iyi cevaplar
6
Ödüller
5
Herkese selam! Bu konumuzda MAP CFG nasıl düzenlenir, oynadığımız haritalarda istemediğimiz eklentileri nasıl kapatılır, harita için gerekli kodları nereden temin edebiliriz onları göreceğiniz.

➊ Go Panelimize giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan Dosya Yöneticisine tıklayalım.

EKAJ3N.png

➋ Sırasıyla Cfg > Sourcemod > Map Cfg - Düzenlemek istediğiniz harita Cfg'sinin üzerine gelip sağ tık yaparak düzenleme editörü ile açıyoruz. Ben de_cfg dosyasını açıyorum. Kullandığınız moda göre o haritaların ayarlarını yapabilirsiniz. "de_cfg. bütün de_ ile başlayan haritalar için genel bir Cfg dosyasıdır."

EKAVQR.png

➍ Açılan Cfg'den de_ ile başlayan tüm haritalarda geçerli olmasını istediğiniz veya istemediğiniz eklenti ve ayarları uygulayabilirsiniz. de_ ile başlayan haritalar Pro olduğu için ben bu Cfg'de, tüm JailBreak, Fun gibi eklentilerini devredışı bıraktım.

EKAnce.png

➎ Map Cfg ayarları isteğinize bağlı olarak ayarlanabilir. Sunucunuzun harita süresini oyundayken girmek istemiyorsanız bu Cfg içerisinden süreyle alakalı kodları kullanarak sürekli olarak aktif veya deaktif edersiniz. Ücretsiz zırh mı vermek istiyorsunuz, dost ateşi istemiyor musunuz Cs:Go kodlarını Cfg içerisine yazarak bunları sağlayabilirsiniz.

Sunucunuz için bulabileceğiniz kodları Rabisu Forumdan temin edebilirsiniz.

Rabisu Forum
Totalcsgo (Yabancı)

Not: Map Cfg ayarları aynı zamanda Özel Map Ayarları sayfasıyla aynı mantıkta çalışmaktadır. Tek farkı orada standart olarak gelen ayarların dışında bu Cfg dosyasına elinizle istediğiniz kadar kod yazabilirsiniz.