Discord vs WhatsApp

Sence hangisi daha iyi sohbet uygulaması

• Discord

Oy: 2 100.0%
  • WhatsApp

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    2
En iyi cevaplar
0
QXVIRPF3VZHAXILDIRMLSGHHFQ.jpg
Merhaba, birçoğunuz sosyalleşmek için whatsapp yada discord uygulamasından birini kullanıyorsunuzdur. Bazı insanlar basitliğinden whatsapp'ı tercih ederken bazı insanlar da profesyonelliğinden discord'u tercih eder. Peki gerçekte en iyi uygulama hangisi? Hadi karşılaştırmaya başlayalım.

Arayüz:
Discord ve whatsapp arasındaki en tartışmalı konulardan birisi arayüzdür. Tercihen bazı insanlar daha basit bir arayüzü olduğu için whatsapp'ı tercih eder. Fakat discord arayüzü size her nekadar karmaşık gelsede oldukça basittir. Profil menüsü Sunucu panelleri ve odalardan oluşan basit bir sistemdir. Ayrıca bu sayede whatsapp'da yapamadığınız birçok şeyi de discord'da yapabiliyorsunuz. Her ikiside arayüz konusunda oldukça kaliteli. Bu yüzden şuanlık her ikisine de birer puan veriyorum.
Discord +1
WhatsApp +1

16652045281_7260da1df1_b.jpg
sj.png

Sesli Sohbet
Whatsapp sadece 2 kişinin sesli konuşmasına olanak sağlarken discord sayı sınırını bizim belirlememize imkan sağlıyor, yani istersek sınırsız insanla konuşabilirsiniz. Tabi o kadar arkadaşınız varsa neden olmasın değil mi? Ayrıca discord sesli sohbet odalarında yönetici iseniz istediğiniz kişiyi susturma, sesini ayarlama, sağırlaştırma,, canlı yayın yapma ve daha birçok olanak sağlıyor. Ayrıca en sevdiğim özelliği olan podcast kanalları da açabilirsiniz. Bu yüzden discord'a puan veriyorum.
Discord +1

kl.png

Yazı Sohbeti
Whatsapp sıradan bir yazı sohbeti sunarken discord bu konuda da profesyonelliğini konuşturmaya devam ediyor. İstediğiniz kişiye belli bir süre mute "chatte yazı yazamama" verirken istediğiniz kişiyi de banlayabilirsiniz ,tabi eğer sunucunuzun daha iyi yerlere gelmesini istiyorsanız belirli kurallar çerçevesinde saygılı konuşanlara ceza verip saygısız davrananları cezalandırmazsanız sunucunuzun aktiflik oranı da düşedektir, ve daha birçok komut ile yazı sohbetini renklendirebilirsiniz. Ayrıca kendi emojilerinizi tasarlayıp üyelerinizi de şaşırtabilirsiniz. Bu yüzden discord'a puan veriyorum.
Discord +1

is.png

Roller
Whatsapp'da rol yoktur. sadece üye ve admin vardır. Admin grubu kurar ve yönetir. Fakat discord'da istediğiniz rolü kendiniz ayarlayabilir istediğiniz kanalda istediğiniz özelliği o role sağlayabilirsiniz. Bu konuda discord whatsapp'ın çok önünde. Bu yüzden discord'a puan veriyorum
Discord +1

ay.png

Telefon ve E-posta doğrulama
Whatsapp'a sadece telefon numarası doğrulaması yapmanız yeterliyken discord'a telefon ve epostanızı doğrulayıp güvence altına alabilirsiniz. Ayrıca discord'da diğer hesaplarınızı da bağlayabilirsiniz örneğin spotify youtube facebook vb. Bu yüzden discord'a puan veriyorum.
Discord +1

Platformlar
Her iki uygulamada mobil platformlarda çok iyi iş başarsalar da PC platformunda da kullanmak isteriz. Whatsapp PC de kullanmak için qr kod özelliğini kullanırken discord'da sadece eopsta yada telefon numarası ve parola ile giriş yapmanız yeterli olacaktır. Tabi aşırı güvenlik delisi iseniz discord'da da Qr kod ile de girişi kullanabilirsiniz. Bu yüzden discord'a puan veriyorum.
Discord+1

Medya paylaşım
Whatsapp resim ve kısa video paylaşımda gayet iyiyken discord'da görsel ,kısa video dışında ister dosya "pdf docx vb." ister link "youtube twich vb." paylaşabilirsiniz ve bu linklerdeki videolar direk video olarak algılanıp discord'dan çıkmadan izleyebilirsiniz. Bu yüzden discor'a puan veriyorum
Discord +1

ln.png

Evet whatsapp her ne kadar arayüz basitliğinde ön plana çıksa de birçok alanda discord profesyonelliğini konuşturuyor. Whatsapp'a değişmesini söylemiyoruz lakin bazı konularda kendini daha da geliştirirse belki discord'a gerçek bir rakip olabilir. Sizce en iyi sohbet uygulaması hangisi whatsapp mı discord mu? ankete katılıp nedenini yorumlara yazmayı unutmayın.

Forsecon

Azimli
En iyi cevaplar
0
Ödüller
3
1624115640422.png

Whatsapp uygulamasında grup kurduğun sürece sınırsız kişiyle konuşabilirsin. Konuları yazmadan önce denemende fayda var onun dışında konu güzel ellerinize sağlık.

En iyi cevaplar
0
Ekli dosyayı görüntüle 1255

Whatsapp uygulamasında grup kurduğun sürece sınırsız kişiyle konuşabilirsin. Konuları yazmadan önce denemende fayda var onun dışında konu güzel ellerinize sağlık.
ben whatsapp'ı kullanırken o özelliği bulamamıştım aklıma hep sesini kaydedip gruba atanlar geldiğinden
eğer varsa discorddaki gibi grupça sohbet "ses kayıtsız" whatsapp bi puan daha alır ama ben bulamadım o özelliği

En iyi cevaplar
0
b2178bb4614cd55861c12eb9b855c04bae80b6d9.jpeg

whatsapp'da discord'daki gibi grup sohbeti varmış şimdi buldum
"ben bunu nası göremedim ya :7 "