En basit youtube video editleme aracı

cizgifilmakinesi42

Azimli
Asistan
💎
Katılım
17 Mayıs 2021
Mesajlar
58
En iyi cevaplar
0
Puanları
115

Merhaba, hepimiz youtube'un en çok kullanılan video paylaşım platformu olduğunu biliyoruz. Kaliteli kanallar ile iş olarak da bilinen bu platform trend bir meslek oldu. Şimdilerde ise neredeyse herkes bir video çekip yayınlamak istiyor. Fakat video editlemeyi bilmedikleri için videoları çektikleri gibi yükleyenler hiç de az değil. Evet yinede izlenebilirmisiniz, izlenirsiniz. Fakat Videonun içeriği kadar edit'i de önemlidir. Eğer video editinden pek anlamıyorsanız tam size göre bir uygulama var, Microsoft tarafından üretilmiş olan Windows Movie Maker. Fakat video editlemeye hiç de yabancı değilseniz Movie Maker sizlere çok basit ve gün kurtarmalık bir uygulama gibi gelecektir.Basit arayüzü:
Arayüzü oldukça basit olan Movie Maker ilevideo editlemek çok kolay. eski bir uygulama olsa da halen popülerliği devam ediyor. Bunda bu basit arayüzün de etkisi çok büyük. Video kesme birleştirme, yazı ekleme, ses ekleme, efektler, geçiş animasyonları gibi birçok edit'i yapabilmeniz mümkün. Her ne kadar video editleme üzerine kurulu bir program olsa da movie maker ile yapabilecekleriniz sınırlı. Örneğin Video üzerine video ekleyemezsiniz.


Render:
Youtube, Facebook gibi platformlar için render alabilen bu uygulama daha birçok platform için de hızlı render alma özelliğine sahip. Hatta tanıdığım en hızlı video render alma uygulaması. Ayrıca en kötü PC'lerde bile çalışabiliyor. Tabi PC'nizin de render alma hızına etkisi çok büyük.

Movie Maker'in iyi ve kötü yanları

(+) iyi yanları
Arayüzü çok basit.
Video kesme birleştirme geçiş animasyonları efektler ve daha birçok şey.
Render hızı çok yüksek.
Birçok farklı platforma render alabiliyorsunuz.

(-) kötü yanları
Video üzerine video ekleme renk ayarları ses ayarları gibi birçok edit'i yapamıyorsunuz.
Sadece size sunduğu şekillerde render alabiliyorsunuz kendiniz seçenek oluşturamıyorsunuz.
Videoların belirli bölümlerini kırpamıyorsunuz.


Movie Maker Sürümleri:
Windows Me için 2000 yılında Windows Movie Maker 1.0
Windows XP için 2001 yılında Windows Movie Maker 1.1
Windows XP için 2002 Windows Movie Maker 2.0
Windows XP için 2004 yılında Windows Movie Maker 2.1
Windows XP için 2004-2005 yılındaWindows Movie Maker 2.5
Windows Vista için 2006 yılında Windows Movie Maker 2.6
Windows Vista için 2007 yılında Windows Movie Maker 6.0

Windows Movie Maker'i kullanmak istiyorsanız buraya tıklayıp indirebilirsiniz. Eğer bunun gibi basit video editleme uygulamaları biliyorsanız yorumlara yazmayı unutmayın. "Orjinal sitesi microsoft uygulamaya destek vermeyi kestiği için kapandı bu yüzden up2down linkini koydum."
 
Üst