İnceleme İlk Türk Yapımı FPS Oyunu ZULA

En iyi cevaplar
0
Zula_New_LOGO_VECTOR.png

Merhaba, Türk yapımı oyun severmisiniz. Hem de türkiyenin en çok tercih ettiği oyun türü olan mmo fps türünde online (multiplayer) oynanabilen bir oyun. Hangi oyundan mı bahsediyorum. Tabiki de zula.

MadByte Games tarafından yapılıp Lokum Games tarafından Zula Şubat 2015'te piyasaya sürülmüştür. 2016 yılında Steam'e eklenen zula 2017'de kuralları ihlal ettiği gerekçesiyle Steam'den kaldırılmıştır. 2018 yılında ise sorunu çözüp tekrar steam'e yüklenmiştir. Aynı zamanda Brezilyada ve daha birçok ülkede oyun satıştan kaldırılmıştır. IDC Games tarafından sağlanan Avrupa Sunucusu bile kaldırılmıştır. Şuan aktif olan sunucular Lokum Games tarafından desteklenen Türkiye sunucusu, Sourena Games tarafından desteklenen İran sunucusu ve Axeso5 tarafından desteklenen Kuzey Amerika sunucusudur. Aynı zamanda oyun sadece pc platformu için çalışmayıp mobil platformlara da Ocak 2020'de giriş yapmıştır.

Oyun iki takımdan oluşmakta biri zula biri gladyo takımı. zulaya ilk olarak Kurtlar vadisi pusu karakterleri eklense de son dönemde Çukur dizisi karakterleri de eklendi ve karakter çeşitliliği sağlandı.

zuladan-zula-bitti-kapandi-iddialarina-yanit.jpg

Oyun Modları
Ölüm Maçı, Sabotaj, Sancak Savaşı, Aranıyor, Herkes Tek, Eleme, Koruma, Rekabet, Patron Avı, Battle Royale (Güncelleme için bir süre kapatıldı.), Eğlence (Kartopu Savaşı, Renk Kapmaca, Az Mermili Tabanca), Hızlı Lobi TDM

Haritalar
Üsküdar Sokakları, Düğün Salonu, Metro İstasyonu, Otopark, Kuzey Irak, Hangar, İnşaat, İnternet Kafe, Safranbolu, Kıbrıs Açıkları, Gaziantep Mülteci Kampı, Trabzon Uzungöl, Kereste Fabrikası, Paris, Gemi, Favela, Çanakkale, Nemrut, Persepolis, Tahran, Kız Kulesi, Çukur, Kale, Çöl (Battle Royale moduna özel bir harita.), Mardin

Sunucular
Pro, Genel, Klan, Turnuva (ÖTS Geldi 2021), Acemi (2021'de kaldırıldı)

images

Oyun İnceleme:
Bu oyun her ne kadar güzel bir türk yapımı online fps oyunu olsa da p2w özelliği yüzünden hiçbir zaman maç kazanamıyordum. Silahları gerçek para yükleyip alınabilen Zula altını ile güçlendirmek çok kolaydı. Fakat şöyle bir sorun var ki türk yapımı da olsa ücretsiz oynayabildiğim bir oyuna para verecek kadar... Neyse anladınız siz. Şans eseri yada stratejimle aldığım birkaç kill dışında hiçbir zaman kill alamadım hatta hep öldüm. Çoğunlukla head shot yiyerek öldüm bu da ayrı bir durum kafam bedenime göre küçük olmasına rağmen sniper'ı fulleyen beni öldürüyordu. Bu da benim canıma tak etti ve tebiki de oyunu sildim. Sizlere söylüyorum zula yetkilileri, böyle giderse Zula'nın sonu wolfteam gibi olacak. Hiç kimse p2w oyun oynamayı sevmez. Oyuna güncellemeler felan ekleyerek bundan kurtulamazsınız. Neyse, oyuna önce puan veriyim sonra anlatmaya devam ederim. Bu oyuna vereceğim puan 4/10. Şimdi konuya geri dönecek olursak peki ben bukadar headshot ve p2w olayından sonra ne yaptım? Zula altını hilesi aradım tabikide. Ayrıca zulada wallhack ve ZA hileleri zula oynayarak tanıtan önemli youtuber'ler için ban sebebi olmamasına rağmen beni 1 mili saniye bile beklemeden banladılar ve oyunu sildim. Üzgünüm zula ama p2w olmasaydın ne ben hile açmaya çalışırdım ne de senden nefret ederdim.

Sizlerde oyunu oynayıp yorumlara puanınızı ve sebebini yazabilirsiniz fakat oyunu cidden önermem, tabi oyuna bir maaş yatırıp biz fakirlerin içinden geçmeyi düşünüyorsanız başka.

Forsecon

Azimli
En iyi cevaplar
0
Ödüller
3
Oyunu yükledim biraz inceledim. Bir tane silah buldum. Kredi Kartı adında kullandığınız zaman bir direnç bir güç geliyor. Adeta tüm silahlarım tek atıyor.

En iyi cevaplar
0
Ödüller
2
Zula_New_LOGO_VECTOR.png

Merhaba, Türk yapımı oyun severmisiniz. Hem de türkiyenin en çok tercih ettiği oyun türü olan mmo fps türünde online (multiplayer) oynanabilen bir oyun. Hangi oyundan mı bahsediyorum. Tabiki de zula.

MadByte Games tarafından yapılıp Lokum Games tarafından Zula Şubat 2015'te piyasaya sürülmüştür. 2016 yılında Steam'e eklenen zula 2017'de kuralları ihlal ettiği gerekçesiyle Steam'den kaldırılmıştır. 2018 yılında ise sorunu çözüp tekrar steam'e yüklenmiştir. Aynı zamanda Brezilyada ve daha birçok ülkede oyun satıştan kaldırılmıştır. IDC Games tarafından sağlanan Avrupa Sunucusu bile kaldırılmıştır. Şuan aktif olan sunucular Lokum Games tarafından desteklenen Türkiye sunucusu, Sourena Games tarafından desteklenen İran sunucusu ve Axeso5 tarafından desteklenen Kuzey Amerika sunucusudur. Aynı zamanda oyun sadece pc platformu için çalışmayıp mobil platformlara da Ocak 2020'de giriş yapmıştır.

Oyun iki takımdan oluşmakta biri zula biri gladyo takımı. zulaya ilk olarak Kurtlar vadisi pusu karakterleri eklense de son dönemde Çukur dizisi karakterleri de eklendi ve karakter çeşitliliği sağlandı.

zuladan-zula-bitti-kapandi-iddialarina-yanit.jpg

Oyun Modları
Ölüm Maçı, Sabotaj, Sancak Savaşı, Aranıyor, Herkes Tek, Eleme, Koruma, Rekabet, Patron Avı, Battle Royale (Güncelleme için bir süre kapatıldı.), Eğlence (Kartopu Savaşı, Renk Kapmaca, Az Mermili Tabanca), Hızlı Lobi TDM

Haritalar
Üsküdar Sokakları, Düğün Salonu, Metro İstasyonu, Otopark, Kuzey Irak, Hangar, İnşaat, İnternet Kafe, Safranbolu, Kıbrıs Açıkları, Gaziantep Mülteci Kampı, Trabzon Uzungöl, Kereste Fabrikası, Paris, Gemi, Favela, Çanakkale, Nemrut, Persepolis, Tahran, Kız Kulesi, Çukur, Kale, Çöl (Battle Royale moduna özel bir harita.), Mardin

Sunucular
Pro, Genel, Klan, Turnuva (ÖTS Geldi 2021), Acemi (2021'de kaldırıldı)

images

Oyun İnceleme:
Bu oyun her ne kadar güzel bir türk yapımı online fps oyunu olsa da p2w özelliği yüzünden hiçbir zaman maç kazanamıyordum. Silahları gerçek para yükleyip alınabilen Zula altını ile güçlendirmek çok kolaydı
. Fakat şöyle bir sorun var ki türk yapımı da olsa ücretsiz oynayabildiğim bir oyuna para verecek kadar... Neyse anladınız siz. Şans eseri yada stratejimle aldığım birkaç kill dışında hiçbir zaman kill alamadım hatta hep öldüm. Çoğunlukla head shot yiyerek öldüm bu da ayrı bir durum kafam bedenime göre küçük olmasına rağmen sniper'ı fulleyen beni öldürüyordu. Bu da benim canıma tak etti ve tebiki de oyunu sildim. Sizlere söylüyorum zula yetkilileri, böyle giderse Zula'nın sonu wolfteam gibi olacak. Hiç kimse p2w oyun oynamayı sevmez. Oyuna güncellemeler felan ekleyerek bundan kurtulamazsınız. Neyse, oyuna önce puan veriyim sonra anlatmaya devam ederim. Bu oyuna vereceğim puan 4/10. Şimdi konuya geri dönecek olursak peki ben bukadar headshot ve p2w olayından sonra ne yaptım? Zula altını hilesi aradım tabikide. Ayrıca zulada wallhack ve ZA hileleri zula oynayarak tanıtan önemli youtuber'ler için ban sebebi olmamasına rağmen beni 1 mili saniye bile beklemeden banladılar ve oyunu sildim. Üzgünüm zula ama p2w olmasaydın ne ben hile açmaya çalışırdım ne de senden nefret ederdim.

Sizlerde oyunu oynayıp yorumlara puanınızı ve sebebini yazabilirsiniz fakat oyunu cidden önermem, tabi oyuna bir maaş yatırıp biz fakirlerin içinden geçmeyi düşünüyorsanız başka.
İlk çıktığı zamanlar basit bir oyundu, 1 sene içerisinde çok gelişti, son zamanlarda da iyice para oyununa döndü ama hala oynanır tavsiye ederim :)