MATE RP - HARCADE TABANLI İLK SUNUCU - www.materp.com

Mate RP

Çaylak
Katılım
1 May 2022
Mesajlar
1
En iyi cevaplar
0
Puanları
40
Ödüller
2
Discord Link: Discord gg/materp ---- Web Site Link: Mate RP


WL BAŞVURULARI AÇILDI.● Mate RP nedir?
○ Mate RP projesi 1 şubat 2022 itibariyle çalışmalarına başladığımız bir FiveM Roleplay sunucusudur. Yaklaşık olarak geçen 3 ay içerisinde projemizi tecrübeli kadromuz sayesinde neredeyse eksiksiz hale getirdik. Kendine özgü script, sistem ve yeni bir rol kavramıyla beraber Mate RP sizlerle buluşturmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.


Biz kimiz?
○ Kendi hakkımızda söyleyebileceğimiz ilk şey, işimizi severek yaptığımızdır. Mate Roleplay olarak bizler, geçmişten gelen roleplay tecrübelerimizden faydalanarak çıtamızı hızla yükseltip, gerek sistemsel özellikler gerek rol zevki konusunda sizlere "En iyi Roleplay" deneyimini yaşatmak için birleşmiş bir ekibiz.

○ Burada, bilgisayar başında oturan, sizlerin rol zevki ve eğlenebilmeniz için sürekli beyin fırtınası yapan, yaptığı işe hakim ve detaycı bir ekip olmaya çalışıyoruz. Her şeyden önce, en iyi roleplay deneyiminizi sizlere yaşatmak istiyoruz ve bunun için çalışıyoruz. Çözüm odaklı ve yeniliklere açık olmamızın yanı sıra, kaliteli rollerin döneceği ve keyifli vakitler geçirebileceğimiz bir sunucu olmaya önem veriyoruz ve bunun farkımız olmasını istiyoruz.

○ Yaptığımız işleri beğenmeden ve içimize sinmediği sürece sunmuyoruz. Yapmaya çalıştığımız işin zor bir iş olduğunu biliyoruz. Çeşitli birçok sorunla karşılaşıyoruz. Ancak bu sorunların neden çözülemeyeceğine dair bahaneler aramaktansa, bu sorunların nasıl çözüleceği üzerine yoğunlaşıyoruz. Bu yüzden de, işimizi yürütürken "bahaneler" değil "çözümler" üretiyoruz.Sunucu türü nedir?
○ Sunucumuz hard olmasına rağmen custom kuralları ile "Harcade" kavramını yakalayan, insanları kasmadan eğlenmeye ve eğlendirmeye teşvik edecek aynı zamanda gerçek hayat kavramıyla roleplay hissiyatına kavuşmanızı sağlayacak bir FiveM Roleplay sunucusudur.


Harcade ne demek?
○ Harcade, Hard RP ve Arcade RP olarak adlandırılan rol türlerinin en iyi yanlarından oluşan, Mate Roleplay ekibinin çıkardığı bir terimdir. Aynı zamanda custom bir roleplay türüdür.

Harcade kavramını tam anlamıyla anlamanız için biraz daha detaylandıralım.
○ Sunucuda bulunan araç sürüş sistemi kademeli şekilde aracınızın sersemlemesini ve bozulmasını sağlıyor. Bu sistemin izin verdiği kadar ilerleyebilirsiniz.

○ Sadece SUV ve Off-Road tarzı araçlar ile dağlık bölgelerde ilerleyebilirsiniz. Rampa veya köprü gibi yerlerden atlamanızda sakınca yok fakat atlama esnasında aracınız takla atarsa veya araçtan dışarıya uçarsanız artık rolünüze yaralı şekilde devam etmeniz gerekiyor. Bu sayede yarış ve kovalamaca rollerindeki kısıtlamayı esnetmiş oluyoruz.


○ Çatışma rollerinde yine sistemin izin verdiği sürece bandaj ve zırh kullanabiliyorsunuz.

○ Animasyonu olan bir durumun emote'unu atmanıza gerek yok. Diğer durumlar için açıklamalar kurallar içerisine eklendi.● Nasıl başvuru yapabilirim?
○ Sunucunun başvuruları açıldığı zaman (geliştirme aşamasında arada bağlantı sorunu yaşayabilirsiniz.) www.materp.com sitesine girip kayıt olduktan sonra başvurunuzu oluşturabilirsiniz. Karakter başvurusu ile ilgili detaylı bilgiyi discord #wl-başvuru kanalı üzerinden öğrenebilirsiniz.


● Sunucuda P2W (kazanmak için ücret ödemek) var mı?
○ Hayır, sunucumuzda Pay to Win durumu söz konusu değildir. Telefon numarasından tutun modlu araçlara kadar, hiçbir şekilde "OOC" para olarak adlandırdığımız para ile satış yapılmamaktadır. Bu ve benzeri tüm satışlar rol içerisinde "IC" para ile yapılmaktadır.


Polis işleyişiniz nasıl?
○ Ağırlıklı olarak Hard RP bir yapıyı benimsediğimiz için polislik sistemimizde de diğer sunuculara göre büyük farklılıklar mevcut, nedir bunlar?
Geniş kapsamlı bir rol imkanı sunan bir polis sistemimiz mevcut;
Memurlar hakkında tutulan raporlar, sahada bulunan supervisorlar, akademi eğitimleri, araç sürüş eğitimleri, silah eğitimleri, birimlere özel eğitimler, soruşturmalar ve toplantılar ile birlikte bir polis rolünü sadece kovalamacadan ibaret olmasını istemiyoruz.

Departmanlar; Los Santos Polis Departmanı (LSPD), San Andreas State Police (SASP), Blaine County Sheriff's Office (BCSO), San Andreas Park Ranger (SAPR), Department of Corrections(DoC).
Birimler; Air Unite, TOM Unite, Marry Unite, Dedektif Büro, (Internal Affairs)İçişleri Birimi.
Sertifikalar; Müzakere Teknik Eğitim, Field Training Officer (FTO).Sunucu içerisinde bulunan bazı Script örnekleri;

Güncel 3.5 Envanter. NP envanterin tüm özellikleri aktif şekilde kullanılmaktadır. CSS'ten ibaret değildir.

envanter.png


Galeri içerisinde Class mantığı vardır.
galeri.png


Müze Soygunu
müze.png


Sunucu içerisinde bulunan bazı mini gameler.
minigame.jpg--GÜNCELLEMELER 0.1--
Oylama ile seçilen başkanlık sistemi eklendi.
unknown.png


Maske ve Şapka Sistemi

Polis MDT sistemi tüm özellikleri açık şekilde sunucuya eklendi.!
unknown (1).png


Yeni Dispatch Sistemi
unknown (3).png


Pursuit Mode
◆ Her Mod değiştirdiğinizde Class' a göre hız ve fren etkeni değişir yaptığınız değişiklikler sol aşağı HUD' da anlık olarak güncellenir.
◆ Toplam 3 Mod var A, S, S+
◆ SUV ve Cruiser polis araçlarında sadece 2 mod var A ve S

◆ Araca bindiğiniz de sürekli mod değiştirmenize gerek kalmaz değiştirdiğiniz modu araca kaydeder.
Video:
MateRP Yeni Pursuit Mod

--GÜNCELLEMELER 0.5--

Ev Soygunu
◆ Şehrin çoğu bölgesinde ev soygunu yapabilirsiniz
◆ Soyguna başladığınız anda F3 Menüye İçeri Gir kısmı açılır (sadece kapının önünde görünür)
◆ 5 Hakkınız bulunmakta 5 gir çıktıktan sonra eve tekrar giriş yapamazsınız
◆ Eşyalar üzerinizde olduğu sürece zorunlu animasyona girersiniz
◆ İstediğiniz araç ile soygunu yapabilirsiniz.

◆ Ev yüklenmeyenler için Freeze mantığı vardır ev yüklendikten sonra H tuşuna basarak karakterinizi freezeden kurtarabilirsiniz.
Video: Mate RP Ev Soygunu Video


Tekerlek Ayarlama Sistemi
◆ Araçlarınızın tekerleklerini içe dışa şekilde hareket ettirebilirsiniz yaptığınız değişiklikler aracınıza kayıt olur tekrar yapmanıza gerek kalmaz.
Video:
Mate RP Tekerlek Ayarlama Sistemi Video


Sunucu açılışı çok yakın zamanda sizlere açıklanacak. Sistemlerimizin %90'ını bitirdik. Açılış tarihini kaçırmamak için sürekli olarak discord ve siteyi kontrol etmeyi unutmayın.

Sunucuya eklenen yenilikler forum üzerinden sizlerle paylaşılacaktır.

 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Kronox

www.Rabisu.com
Katılım
24 Nis 2022
Mesajlar
25
En iyi cevaplar
0
Puanları
40
Ödüller
2
Gerçekten çok başarılı duruyor. Başarılarınızın devamını dilerim.
 
Üst