Rehber Minecraft GamePanel FTP / Filezilla Kullanımı

suleymn20

Çaylak
K. Moderatörü
En iyi cevaplar
0
Ödüller
2

1. Adım - Filezilla Programı

Adım : 1.1 - FTP'ye bağlanmak için Gerekli Program Filezilla Client Programımızı indirmeniz gerek. İndirme bağlantısı;

https://filezilla-project.org/download.php?type=client
Kırmızı ile işaretlediğim yere tıklayın

Adım: 1.2 - Direkt o görseldeki yeşil butonu ile indirebilirsiniz fakat sponsorlu olduğu için antivirüs programı uyarı verebilir. Sebebi ise kurulum yaparken rastgele reklam olarak program indirme önermesi. Detaylı bilgi için internete "filezilla sponsored malware" diye yazıp araştırırsanız anlarsınız aslında virüs olmadığını. Sponsorsuz indirmek ve antivüs uyarı vermemesi için alttaki kırmızı işaretlediğim yeri tıklayabilirsiniz.

1723378312778.png

Adım : 1.3 - Orayı tıkladıktan sonra ilk çıkan işaretlediğim bağlantıyı tıklayın. Program direkt indirilmiş olucaktır.
Adım : 1.4 -Daha sonra kurulum dosyasını açın.
Adım : 1.5 -Normal bir şekilde ileri ileri diyerek direkt kurabilirsiniz.

2. Adım - Sunucuya Filezilla ile bağlanmak

Adım : 2.1 -Rabisu müşteri panelinden gamepanele giriş yapıyoruz.
Adım : 2.2 -Panelde FTP Giriş Bilgilerim diye bir buton var onu tıklıyoruz.
1723378870149.png

Adım : 2.3 - Bu komut dosyası çalıştırılsın mı? diye soru çıkacak onu OK diyoruz

1723378898496.png

Adım : 2.4 -Şöyle size özel bilgiler çıkacatır. panele giriş yaptığınız şifre dediği şey sizin rabisu müşteri panele girerken şifre değil. Aldığınız sistemi tıklayın orada sistemin otomatik olarak oluşturduğu şifre yazıcaktır o sizin panel şifrenizdir.

1723379421716.png

Adım : 2.5 -Programı böyle giriş yapabilirsiniz genel anlamlarını alttaki görselde genel olarak belirtmiş oldum.

1723380133402.png

Sıkça Sorulan Sorular​

1. World klasörünü filezilla ile bilgisayarıma yedeklemek istiyorum nasıl yaparım?
Filezillaya giriş yapın Adım 2.5 görselde 4. kısımda bilgisayarınıza nereye indirecek onu belirtin. Daha sonra görselde 6. kısımda world klasörünü 5. kısımda belirttiğiniz yere doğru sola sürüklerin aktarım başlayacaktır.​
2. Filezilla giriş yaparken hata alıyorum şifre yanlış diyor ne yapmalıyım?
Adım 2.4 görselde belirtildiği üzere rabisuya giriş yaptığınız şifre ile değil, sistemin oluşturduğu şifre ile giriş yapmanız gerekmekte. Daha iyi anlamanız için aşağıda size şöyle bir örnek görsel bırakıyorum. İşaretlediğim kırmızı alandaki bölüm sistemin oluşturduğu gamepanel şifresidir.​
1724008335331.png

Ekli dosyalar

• 1723379732454.png
    1723379732454.png
    72.3 KB · Görüntüleme: 33
Moderatör tarafında düzenlendi:

Kerim

Administrator
Yönetici
En iyi cevaplar
0
Ödüller