Rehber Multi Theft Auto Sunucunuzda Kullanıcıya Admin Yetkisi Verme (Uzak Masaüstü)

Doruk

www.Rabisu.com
En iyi cevaplar
0
Ödüller
2
MULTI THEFT AUTO ADMİN YETKİSİ VERME

Merhabalar,Bu rehberimizde Multi Theft Auto'da kendimize nasıl yetki veririz onu göstereceğim.

ADIM 1 : Multi Theft Auto Sunucumuza Bağlantı Sağlayacağız.

Vds Serverlara Bağlantı Sağlamak için: Bilgisayarımızın başlat menüsünde bulunan arama yerine Uzak Masaüstü Bağlantısı Yazıyoruz.
Ardından server bilgilerimizi doldurarak Uzak Masaüstüne Bağlantı Sağlıyoruz.

indir.png

Ftp Web Panel Serverlara Bağlantı Sağlamak için: İlk olarak Fille Zilla Adlı uygulamamızı indirerek başlıyoruz.

Ardından server bilgilerimizi doldurarak Sunucumuza Bağlanıyoruz.

FileZilla 24.04.2021 20_44_00.png

ADIM 2 : Acl.xml Adlı Dosyayı Buluyoruz.

Kendimize yetki vermekte en önemli olan dosyamız acl.xml dosyasıdır.

Sunucumuzun dosyalarına girerek sırası ile
mods>deatmach kısmına geliyoruz.

Şimdi ise
acl.xml dosyamızı bulup editlemek olucaktır.

Acl dosyamızı açtıktan sonra karşımıza satırlarca yazı gelecektir.Bu kısımda sizlere admin vermeyi öğreteceğim.

XML:
    <group name="Admin">
        <acl name="Admin"></acl>
        <acl name="Moderator"></acl>
        <acl name="SuperModerator"></acl>
        <acl name="Default"></acl>
        <acl name="RPC"></acl>
    </group>

Bu kod satırını bulduktan sonra aşağıda vericeğim kodu bir satır boşluk ile buraya ekliyoruz.

XML:
        <object name="user.kullanıcıadınız"></object>

Kullanıcı adınız kısmına oyun içi kayıt olduğunuz adınızı yazmanız gerekmektedir.

ADIM 3 : Acl.xml Dosyasını Servera Aktarma

Server açık durumda iken acl.xml dosyamızı editlediyseniz Oyun İçi F8 Console Chatten Veya Sunucunuzun web panelinden aşağıdaki vereceğim kodları adım adım giriyoruz.

Kodlarımız:
1. Kod: refresh
2. Kod:reloadacl

Bu adımlar sonrasında oyunda kayıt olduğunuz zaman yetkiniz gelmiş olucaktır.

Rehberimiz Bu Kadardı Yapamadığınız takıldığınız yerlerde aşağıdaki yorum kısmından sorularınızı sorabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

b3nz

Çaylak
En iyi cevaplar
0
sunucuda kayıt sistemi yokki

EMRULLAHTAŞ

Çaylak
En iyi cevaplar
0
FİLLEZİLLE PROGRAMINI ANLAYAMADIM GİRİŞİMİ YAPIYORUM FAKAT AKTARMAYI YAPTIKTAN SONRA OYUNA DÖNDÜĞÜM ZAMAN AYNI GİRİŞLERİ YAPTIĞIMDA You are already logged in diyor fakat adminliği alamıyorum

b3nz

Çaylak
En iyi cevaplar
0
FİLLEZİLLE PROGRAMINI ANLAYAMADIM GİRİŞİMİ YAPIYORUM FAKAT AKTARMAYI YAPTIKTAN SONRA OYUNA DÖNDÜĞÜM ZAMAN AYNI GİRİŞLERİ YAPTIĞIMDA You are already logged in diyor fakat adminliği alamıyorum
mta dosyalarından açtıysan açtığın yere start admin yazcaksın kanka yada f8 e start admin yazcaksın yoksa olmaz yazdıkdan sonra "P" bascaksın kanka

b3nz

Çaylak
En iyi cevaplar
0
Kanka Olmadıysa aclye user.(giriş ismi) ama başka şekilde olcak resurces yazan yerin tamamını ( 1satırinı) kopyala alta geç resurces ve yanda bilemm ne yazıyo tırnak içinde oraya yaz user.(kullan8ci adi) yi ve kayit sistemi kur daha rahat edersin login uğraşmazsın

Kemalasd

Çaylak
En iyi cevaplar
0
Ödüller
1
yetkiyi bir turlu alamadığım için scrıptlere start verınce kabul etmıyor