NFT Ticareti Sanatı

Katılım
17 Mayıs 2021
Mesajlar
59
En iyi cevaplar
0
Puanları
115

Merhaba, bugün internet camiasının trend konularından biri olan nft sanatını inceleyeceğiz.

Öncelikle Nft nedir sorusuna yanıt arayalım. Nft ya da diğer adıyla non fungible token dijital bir varlığın eşsiz ve benzersiz bir varlık olduğunu gösteren blok zinciri adı verilen bir dijital depoda depolanan verilerdir. Nft ses video fotoğraf ve daha birçok dijital dosya türünde olabilir. Nft sahibine telif hakkından ayrı bir sahiplik kanıtı sağlamak için kurulmuş bir blok zincirdir.
Nft kullanımı 2021 yılında Trendi artmıştır. Nft'yi destekleyen Ethereum ve diğer dijital borsaların kendi standartları olsa da her biri dijital öğelerin eşsiz ve benzersiz olmasını ister. Nft ler artık müzik kısa video animasyon gibi popüler eğlenceli sanatların dijital varlıklarını kopya yönteminden kurtarmak için mükemmel bir çözüm. Hani mesela internetten resim indirmek için bir siteye girersiniz ya oradaki resim mesela kopyadır. Kısaca Nft özgün dijital sanatın orijinal halidir.
Peki bir dijital Nft sanatından nasıl Ethereum kazanabilirsiniz bir de ona bakalım. Tabii öncelikle dijital olarak sanatınızı oluşturmanız gerekiyor. Daha sonra birçok nft satış sitesinden açık artırma ister normal satış ile para kazanabilmeniz mümkün. Tabii nft satabilmek için bir Coin hesabınızın olması lazım. Örneğin nft ler için en çok kullanılan Ethereum hesabı ekleyebilirsiniz. Peki şimdi sanatınızı yaptınız, hesabınızı bağladınız olarak sanatınızı bu platforma yüklemek için belirli bir ücret ödemeniz gerekiyor. İşte dijital sanat deyip geçmeyin. Bolca emek ve maddi imkanı istiyor. Tabii işiniz de doğru yaparsanız milyon dolarlar kazanmanız da mümkün. Şimdi Nft sanatından para kazanan yerli ve yabancı kişilere örnekler verelim.


beeple 99,2 milyar dolar
fewocious 15,4 milyar dolar
trevorjonesart 12,7 milyar dolar
maddogjones 11,5 milyar dolar
grimes 9,8 milyar dolar
pak 8,8 milyar dolar kazanmışlar.


"Sizi bilmem ama ben Murat Pak olmak isterdim. Adam 1 pixel'i bile 1,3 milyar dolara satmış."​

Az önceki listede bir türk de var pak nick i ile bilinen Murat Pak. Sizde nft yapabilir satabilirsiniz. Yorumlara nft hakkındaki görüşlerinizi yazmayı unutmayın.
 
Üst