İnceleme Sadece Data israfı: Sniper Elite 3

Galt

Çaylak
En iyi cevaplar
0
Ödüller
2
WW2 zamanında geçen oyunların patlama yaptığı dönemlerde çıkan ilk oyun, oyuncular tarafından fena olmayan yorumlar ile karşılanmıştı. Bu tepkilerden sonra, yapımcı şirket egosuna yenilmiş olacak ki devam oyunlarında ağır bir şekilde berbat etmişlerdi. Ama diğerlerinden bile kötü olan üçüncü okunu eleştireceğim dostlar. Sadece oynarken harcadığım vakit boşa gitmesin diye yapıyorum bu incelemeyi.​
9621409234994.jpg

Öncelikle şuradan bahsetmek istiyorum. Bu oyun, tıpkı alıştığımız youtuber'ların clickbait'leri gibi bir konsepte sahip. Her ne kadar bu oyunun kapağında "Sniper" yazsa da bu bir sniper oyunu değil arkadaşlar. Çünkü oyun boyunca oyun size fırsat vermiyor tüfeğinizi kullanmanız için. Ya çok açıkta oluyorsunuz, yada etrafınız düşman dolu oluyor. Bu yüzden oyun sniper değil, gizlilik temalı bir oyun. Gizlilik temalı diğer oyunlardan da bildiğimiz gibi, bu oyunları oynanabilir kılan 2 şey vardır. Bunlardan birisi gizlenebilme imkanı. Duvarların veya belirli bir siperin arkasında durma veya dikkat dağıtma gibi özellikler. İkincisi ise yapay zekanın zeki olması. Gel gör ki bu oyunda ikisi de yok. Oyun mobil oyun basitliğinde bir oyun resmen.

hikayeden devam edelim isterseniz. Oyunun hikayesi sadece ara sahnelerdeki çizim şeklinde resimlerden ibaret. Onun dışında oyunda herhangi bir hikaye yok. Çoğu noktada "ne yapacağım burada ben?" tepkisini veriyorsunuz. Çizimlerden yapılmış ara sahnelerdeki anlatım o kadar sıkıcı ki, sanki okulda sabah ilk ders tarihmiş gibi bir his veriyor. Berbat bir anlatım var ve insan ilk 3 dakikadan sonra insanın uykusu geliyor.
community_image_1405249191.jpg

Oynanışa değinmek gerekirse, oyunda animasyonlar o kadar basit yapılmış ki, hareketlerin çok sert geçişleri var. Vuruş hissiyatı yetersiz. Sadece x-ray vuruşlar iyi duruyor. Ama onlar da fazla iyi değiller. eğer x-ray vuruşlara bayılıyorsanız, bu oyun yerine mortal kombat falan alın. Yapay zeka fazlasıyla rezil. Yanındaki bir dolu adamı öldürseniz bile umursamıyorlar. Bu da gizliliği yok ediyor. Sadece düşmana bir mermi indirip geçiyorsunuz. Mermi demişken, oyunda üç farklı silah çeşidi var. Bunlar; tabancalar, makineli tüfekler ve keskin nişancı tüfekleri. Ama yukarıda da bahsettiğim gibi nişancı tüfeği baya gereksiz. Yani koca oyunu bir tabanca ve bir makineli ile bitirebiliyorsunuz. Zaten oyunun da sizlere bir şey anlatma derdi yok. Sizi bir alana bırakıyor ve gösterdiği hedefi indirince bölüm bitiyor. Bu durumda ise oyuncuların bu oyunu oynamak için herhangi bir sebebi kalmıyor. Oyunda bahsedebileceğim iyi şeylerden birisi, "gizlilik" için size farklı yollar deneyebiliyoruz. O kadar da olsun bir zahmet. bari o iyi olsun.

Eğer bu oyunu WW2 teması için oynayacaksanız, piyasada daha iyilerini bulabilirsiniz. Eğer gizlilik için oynayacaksanız daha iyileri var.
Umarım ne anlatmaya çalıştığımı anlamışsınızdır. Kısaca özetlemem gerekirse, bu oyun; zorlama bir hikayeye, saçma animasyonlara, fazla sığ mekaniklere ve salak bir yapay zekaya sahip.

Bu oyuna vereceğiniz parayla gidip iki bira alıp için daha iyi arkadaşlar. Çünkü bu oyun alkol'den daha büyük para israfı.
Bu oyuna puanım: 3.0 (fazla bile)

Son düzenleme:

Erhan

www.Rabisu.com
Yönetici
En iyi cevaplar
20
Ödüller
10
Gayet güzel bir inceleme olmuş, elinize sağlık.