Counter Strike Global Offensive - Ban Sayfası ve Ban Kaldırma

Kilitli
Kullanıcı avatarı
Akın
CS:Go Forum Yetkilisi
CS:Go Forum Yetkilisi
Mesajlar: 38
Kayıt: Çrş Ara 19, 2018 6:42 pm
Şehir: Ankara
Ruh Hali: Enerjik
Oyun: Cs:Global Offensive
İletişim:

Çrş Oca 16, 2019 12:13 am

Merhaba, bildiğiniz üzere oyun esnasında oyun kurallarına uymayan oyuncular sunucu yetkilileri tarafından banlanır ve sunucuya erişimleri yasaklanır. Bunu kimi zaman oyun esnasında kimi zaman ise panel üzerinden gerçekleştiririz. Haydi o zaman panel üzerinden nasıl ban atılır, hangi işlemler gereklidir hep beraber görelim.

İster panel üzerinden ister oyun esnasında olsun herhangi bir oyuncuyu banlamanız için karşı tarafın Nickini veya Steam ID bilgilerini bilmeniz gerekmektedir.

Steam ID üzerinden ban atma. Oyun esnasında klavyeniz de bulunan "é" tuşuna basarak oyun konsolunu açın. Konsol çubuğuna "status" yazıp enterlayın. Karşınıza; ["Nick"STEAM_1:1:23456789] şeklinde birden fazla "ID" bilgileri çıkacaktır bu bilgiler de hem sizin hem de karşı tarafın "ID" bilgileri alt altta sıralı bir şekilde yazacaktır. Örnek bir "Steam ID" bu şekildedir; STEAM_1:1:23456789 Kopyalayarak panelde bulunan "Steam ID" çubuğuna yapıştırın ve atacağınız ban süresini girerek işlemi sonlandırın.

Oyuncunun nicki ile ban atma. Ban atmanız için oyuncunun o an oyunda olması ve nickini eksiksiz bir şekilde panele girmeniz ardından ban süresini ayarlayıp banla butonuna basmanız gerekmektedir.

Ban kaldırma. Banı kalkacak oyuncunun Steam ID bilgilerini "Ban Kaldırma" çubuğuna yapıştırıp "Ban Kaldır" butonuna basın.

Ban listesini tek tık ile temizlemek. Ban listenizde birden fazla banlı oyuncu varsa ve tek tek ban kaldırmakla uğraşmak istemiyorsanız, "Ban listesini temizle" butonuna tıklayın.

Steam ID ban listesi. Burada sunucunuzdaki banlı oyuncuların listesini görebilirsiniz.

Resim
Resim

Resim Resim Resim Resim Resim Resim Resim
Kilitli

“CSGO Rehber” sayfasına dön