Rabisu

ARK:SE Sunucuya Mod Nasıl Eklenir (Yüklenir)

Moderatör: Akın

Kullanıcı avatarı
Dracep
Site Admin
Site Admin
Ruh Hali: Müthiş
İletişim:

Merhaba ARK:SE Serverinize Mod yüklemek için hangi adımları uygulayacağınızı anlatacağım direk olarak anlatıma geçelim

1.Adım
Gamepanelimize giriyoruz ve Sunucuyu Durdur butonuna basarak kapalı konuma getiriyoruz

2.Adım
Sunucumuz kapandıktan sonra "Başlatma Kodu Ayarları" butonuna tıklıyoruz

Resim

3.Adım
Açılan sayfadan Resimdeki Gördüğünüz başlatma kodunu seçiniz

Resim

4.Adım
Daha sonra yüklemek istediğiniz Mod için ARK:SE atolyesinden Abone olunuz sonrasında sistem otomatik olarak bilgisayarınıza indirecekdir.

Mod İd : Yüklemek istediğiniz modun id numarasıdır modu temsil eder

Resim

5.Adım
Steam Üzerinden Oyununuzun Yüklü Olduğu Dosyayı açıyoruz

Kütüphane Üzerinden ARK oyunana Sağ Tık yapın ve En altadaki "Özellikler" kısmına tıklayınız ve açılan ekranda "Yerel Dosyalar" Menüsüne geliniz

Sırasıyla "ShooterGame\Content\Mods" Dosyasına giriniz

Resim

6.Adım
Filezilla Programı aracılığı ile sunucumuzun dosyalarına bağlanıyoruz ve aynı şekilde "ShooterGame\Content\Mods" Dosyasına giriyoruz ve Yüklemek istediğimiz modları sunucumuza aktarıyoruz

FTP İle ilgili konu anlatım linkimiz:

Resim

İpuçu: Eğer dosya aktarımınun uzun süremesini istemiyorsanız bilgisayarınızdaki mod dosyalarını winrar ile Zip olarak sıkıştırınız sonrasında FTP den yükledikten sonra Gamepanel deki Dosya yöneticisinden zip dosyasını çıkarınız.

7.Adım
Evet artık Mod dosyalarını sunucumuza aktardık şimdi aktif etmemiz gerekiyor

Gamepanel üzerinden CFG Dosyası > GameUserSettings.ini Dosyasına sağ taraftan Text editör diyerek açıyoruz

Resimdeki gösterdiğimiz kısma aktif etmek istediğiniz modların id lerini virgül ile ayırayarak yazınız

Örn: ActiveMods=731604991,761535755

Daha sonrasında Kaydet diyerek işlemi tamamlaıyoruz

Resim

Artık sunucunuzu başlatabilirsiniz tamamen açılması 10 DK ya yakın sürecektir ve belirtmiş olduğunuz Mod ' lar aktif olmuş olacaktır.
Resim Resim Resim Resim Resim Resim Resim

“ARK:SE Rehber” sayfasına dön