Baba Ver Yanı! : Drift21

Galt

Çaylak
En iyi cevaplar
0
Ödüller
2
Şu konuda anlaşalım, Sokak yarışlarını severim. Drift dediğimiz kategori bunun için düzenlenmiş pistlerde, uygun güvenlik ekipmanları ile yapıldığı zaman güzel oluyor. Benim gibi pek çok seven insan olduğuna eminim. Gelelim bu oyuna. Yarış oyunları ve simülasyonları konusu açıldığında akla hemen Assetto Corsa geliyor. Ama sektörde yeniliklerin olması da güzel tabi.

capsule_616x353.jpg

Drift21, 505 Games gibi büyük bir isim ile piyasaya çıkmış ve bu işe gerçekten tutkulu olduklarını göstermiştir. Ama bu bile pek umut vermiyor bizlere. Çünkü oyun kontrolü sizlere verdiği anda farkediyorsunuz ki, oyun mekanikleri berbat, tam anlamıyla. Üstelik bu durum, kullandığım cihazları değiştirdiğimde de değişmedi. İlk olarak klavye, ardından gamepad, en son ise direksiyon seti ile denedim fakat olmuyor. Hiçbir türlü düzgün süremiyorsunuz. Aracın ağırlığına göre yol tutuşunuz da değişiyor. Yani siz araba çabuk kaysın diye arabanızı hafif seçiyorsunuz fakat araba o kadar hafif oluyor ki resmen yolda kontrol edemiyorsunuz. Bu durum hem arcade oynanışı, hem de simülasyon oyuncuları memnun etmeyecek.

Gelelim oyunun arabalar kısmına. Garaja girersiniz karşınıza 4 (evet sadece "4") araba çıkıyor. Mazda MX-5, RX-8, Subaru BRZ ve Silvia s15. Evet, her ne kadar bu arabalar popüler olsa da oyunda daha fazlası olsun isterdik. Malum, hiçbir bilgisi olmasa bile skyline ve supra sevenler var. Peki elimizdeki araçları kabullendik, başka ne var? Sadece 2 farklı motor ve body kit koyabiliyoruz. Ama aklınıza parça değiştirmek deyince Car Mechanic Simulator gibi şeyler gelmesin. Ama yine de en azından iyiler.

Pist, pist etrafı ve grafikler'e gelirsek. Sadece vasatlar. Göze batmıyorlar fakat insan en azından daha fazlasını bekliyor. Oyunda açık olan modlarda dilediğiniz kadar drift atarak para kazanabilirsiniz. Ama o para bir noktada o kadar gereksiz oluyor ki. Dediğim gibi sadece 4 araba var. Fazla seçeneğiniz veya alınabilecek şey yok. Bu yüzden bu oyunu en fazla 3- 4 saat oynayabiliyorsunuz. Sonrasında insanı sıkmaya başlıyor. Umuyorum erken erişimden çıktığında daha fazla seçenek, daha iyi mekanikler, daha fazla market seçeneği ve daha iyi manzara ve grafikler görürüz.

Teşekkürler.​