Tanıtım BentoBox (BSkyBlock) - Klasik SkyBlock'un Yeni Nesil Çeşitleri

chetin

Çaylak
Katılım
20 Ara 2020
Mesajlar
11
En iyi cevaplar
0
Puanları
40
Ödüller
2
1.8 tabanlı sunucularda SkyBlock oynayan veya sunucu açan arkadaşlarımız bilir ki en popüler SkyBlock eklentisi yıllarca ASkyBlock olmuştur. İşte o ASkyBlock'un yeni hali olan BSkyBlock birçok oyun moduyla SkyBlock oyununu çok daha eğlenceli hale getirmeyi başarıyor, üstelik yine ücretsiz bir şekilde! Yeni BSkyBlock projesinin geliştiricileri, oyuncuların her zaman en iyi derecede eğlenmesini istediğinden eklentiyi sürekli olarak güncel tutuyor ve oyun modlarının en stabil şekilde oynanabilmesini sağlamak için çalışıyorlar. Bu yüzden eklentiyi Minecraft'ın 1.16 ve üstü sürümlerinde kullanılması taraftarıyım. Öte yandan 1.17 ve üstü sürümlerde eklentiyi kuracak arkadaşlarımız Java sürümlerinin Java 16 olduğundan emin olması gerek. Eklentinin düzgün bir şekilde çalışması için Java sürümünün güncel olması önemli.

Bu güzel oyuna birçok ekstra oyun modu ekleyen tastybento ve postlovich'e ne kadar teşekkür etsek az kalır. Klasik SkyBlock'a OneBlock (TekBlok), Boxed (Captive), CaveBlock gibi oyunlar ekleyen bu iki isim ayrıca klasik SkyBlock'u BSkyBlock ile gelişitirip AcidIsland oyun modunun da yeni sürümlerini yayınladılar. Eklentide ayrıca ada beğenme sistemi, adafly sistemi, seviye sistemi, warp sistemi, sera sistemi, ağaçlara twerk yaparak ağaçları uzatma sistemi, her dünyaya özel farklı envanter sistemi, özel ada border (sınır) sistemi gibi birçok özellikli sistem mevcut. Bu sistemlerin hepsinin oyuna eklenebilmesi için addonlar kullanılıyor. Eklentinin klasörünün içindeki addons klasörüne bu addonları yükleyip sunucunuzu yeniden başlattığınızda yüklemiş olduğunuz sistemin addonu oyun moduna dahil ediliyor.

Yukarıda saymış olduğum OneBlock, Boxed gibi oyun modları da aynı şekilde addonlar halinde oyuna eklenebiliyor. SkyBlock benzeri sunucunuzun özel bir oyun modunda olmasını isterseniz bu addonları yüklemek zorundasınız. Yine sistemleri yükler gibi addons klasörünün içine oyun modunun jar dosyasını yüklediğinizde bu oyun modunu aktifleştirebilirsiniz. Aşağıdaki örnekte benim yüklemiş olduğum oyun modu ve birkaç ek özelliğin addonu bulunuyor.
1644963745921.png


Birçok oyun modu bulunan bu eklentinin ayrıca Türkçeleştirme sorunu da bulunmuyor. Eklenti config dosyasından dil seçimini Türkçe yaptığınız takdirde herhangi bir sorun yaşamazsınız. Ayrıca eklenti klasörünün içindeki locales dizininden de istediğiniz mesajları düzenleyebilirsiniz.

Eklenti konfigürasyonu hakkında ayrıca detaylı bir rehber konusu oluşturabiliriz, bu sebeple yüzeysel bir tanıtım yapıp eklenti içerikleri hakkında eklentinin geliştiricileri tarafından yayınlanmış, SkyBlock'ta yeni bir çağ başlatan iki güzel oyun modunun iki güzel video tanıtımını bırakıyorum:


Eşsiz Bir Oyun Modu: Boxed (Captive)
Tek bir bloktan oluşan arazinizde gelişmek için L tuşuna basar ve oyunun kendi gelişimlerini tamamlarsınız.


SkyBlock Ama Tek Bir Blokta: OneBlock (TekBlok)
SkyBlock ama tek bir blokta! Ve sürpriz! Bu blok sihirli bir blok. Bu bloğu her kırdığınızda yeni farklı bir blok çıkıyor. Bu yeni çıkan bloklar fazlarına göre değişiklikler gösteriyor.​
 

Erhan

www.Rabisu.com
Yönetici
Katılım
27 Haz 2020
Mesajlar
407
En iyi cevaplar
20
Puanları
2,140
Ödüller
10
Elinize sağlık, konu oldukça açıklayıcı ve güzel olmuş.
 
Üst