Bilinen İlk Oyuncu ve İlk Oyun

En iyi cevaplar
0
321

Merhaba, başlıktan merak edip tıkladığınızı biliyorum. Ama uyarımı yapayım bu bir Barış Özcan videosu tarzında sohbet olacak. Hepinize iyi seyirle... Pardon iyi okumalar.

Hepimiz sanal bir dünyada yaşıyoruz. Ve hayatımızın bir kısmında oyun oynadığımız da bir gerçek. Peki İnsanlık tarihinin ilk oyuncusu ve o oyuncunun oynadığı ilk oyun neydi? Tabi o zamanlar bilgisayar ve diğer dijital cihazlar olmadığı için sanal oyun değil bu oyun. Düşünün bakalım biraz ilk oyun ne olabilir? İpucu da verdim bakın bulmanız daha da kolaylaştı. Evet ilk oyun düşünmekti. İlk oyuncusu ise ilk insanlardı. Peki düşünce deyince aklınıza pek oyunmuş gibi gelmiyor mu? Düşünmek Aklımızın bize oynadığı küçük bir oyundur. Bazen bir yalanına kanarız bazen onun söylediği kalıpların dışına çıkıp hayatı keşfederiz. Fakat unutmayın bir düşünceden vazgeçmek demek başka bir düşünceyi benimsemek demektir. En sonunda düşüncelerimizin neticesinde bir ödül yada ceza alırız. Şimdi oyunlara benzetmeye başladın mı? Daha olmadı mı? Peki ozaman son bir örnek daha vereyim. Halk dilinde çok kuruntulu dedikleri bir kişilere denk gelmişsinizdir. Kuruntu aklımızda bir anda en kötü veya iyi farketmeksizin "genellikle en kötü senaryolar" senaryolar, hikayeler kurma olayına denir. Ve malesef tüm insanların içinde az da olsa vardır. Mesela karşından üstü başı kir ve yırtık içinde yaşlı bir amca geliyor. Ve gözleriyle o bakışları hayattan kurtulmak için ölümü aradığı da belli. İnsanın içinden hemen bir hikaye kurmak geliyor. Çünkü soramadığın sorulara kendi yanıt aramak ister insan. Küçük ve acımasız bir hikaye ile role play dünyasında geçirdiğin birkaç saniye sana bir ömür gibi gelir. Ve hiç düşünmeden yardım edersin. İşte Küçük oyunumuz olan düşünmenin küçük bir parçası bu. Kim bilir belki bir gün ben de bu duruma düşerim, değil mi? ile başlayan role play tarzında küçük bir oyun.

Sizde aklınızın size oynadığı oyunları yorumlara yazabilirsiniz. Tabi çok absürt olmadığı sürece.
"Hayatınızı yaşayın dostlarım. Ki unutmayın hayatın kendisi de bir oyundur."