İnceleme Bu Fps Oyunu Çok Renkli

En iyi cevaplar
0
1280px-Valorant_logo_-_pink_color_version.svg.png
Merhaba, belirli aralıklarla nadir konu açmaya başladığım için öncelikle hepinizden özür dilerim. Gerek PC'me kendi başıma format atmaya çalışmam gerek işlerim yüzünden düzenimi bir türlü oturtamadım. Eski zamanlarımı özlemeye başladım. Ama özlemediğim bir zaman varsa online fps türü oyun oynadığım zamanlardır. Ve bu gün sizlere çok güzel bir okadar da benim gene sinir olduğum fps oyununu ele alacağız. Dünyanın en renkli fps oyunu Valorant. Valorant Ekim 2019'da Riot Games tarafından yapıldı. Evet yanlış duymadınız, Dünyanın en kaliteli moba oyun yapımcısı fps tarzına ayağını atar atmaz oyun dünyasını salladı. Kapalı Beta sürümü Nisan 2020'de yayınlandıktan sonra Haziran 2020'de oyun resmi olarak yayınlandı. Yayınlandığı andan bu yana ise popülerliğini korumaya devam ediyor.

Oyun Karakterleri:
Düellocu Türü Karakterler:

Jett, Raze, Phoenix, Reyna, Yoru
Gözcü Türü Karakterler:
Sage, Cypher, Killjoy
Öncü Türü Karakterler:
Breach, Sova, Skye, KAY/O
Kontrol Uzmanı Türü Karakterler:
Omen, Brimstone, Viper, Astra

valorant-ranks-competitive-matchmaking-complete-details.jpg

Oyun İncelemesi:
Öncelikle Valorant Half-Life gibi online (multiplayer) bir fps oyunu. Yani benim hiç tarzım değil. Fakat grafiklerine bir baktım ve dedim ki "ben bunu indirmeliyim, oynamalıyım". Grafikler ve efektler cidden çok güzel göze hitap eden cinsten ve bu özelliği bile çocukların neden bu oyunu çok sevdiğini anlamamıza yetiyor. Ayrıca oyun kötü sistemlerde çalışmasa da çok da iyi sistem istemiyor. yani ortalama bir PC ile çalışabilir bir oyun. Fakat indirip kurup oyuna girdikten sonra neden fps oyunlarından nefret ettiğimi hatırladım. Her ne kadar güzel bir oyun da olsa gene headshot yemeye devam ettim. Neyse bu oyunun değil benim suçum evet fps tarzında beceriksiz biriyim. Gelelim benim en çok dikkat ettiğim kriter olan free to play or pay to win meselesine. Valorant kesinlikle ama kesinlikle pay to win değil free to play bir oyundur. bu gerçekten güzel bir durum. Bir başkasının para ile üstün olması biz Türk oyuncuları cidden sinir eder çünkü. Bu tavrından grafiklerinden ve yağ gibi akan bir oyun olmasından ve daha sayamadığım bir çok sebepten dolayı bu oyuna puanım 8/10. Riot bence karakter sayısı LoL'deki kadar çok değil fakat daha iyi bir yerlere getireceğinizi biliyorum. Bu oyun için de animasyon hikayeleri bekliyorum sizden.Evet animasyon var ama hikayeli değil daha çok oyun içinden alıntı gibi. Neyse anladınız siz.

Siz de Valorant oyunu hakkında görüşlerinizi ve puanınızı yorumlara yazmayı unutmayın.

sage-healing-orb-%C3%B6zelli%C4%9Fi.jpg