İnceleme Gacha Life

Gacha Life sence oyunmu?

• Evet

Oy: 0 0.0%
  • Kararsızım

• Gacha Life'da ne?

• Kullanılan toplam oy
    1
En iyi cevaplar
0
287800661035211.png
Merhaba, eğer youtube'de sevdiğiniz animelerin yada çizgifilmlerin kısa editlerini izlemeyi seviyorsanız Gacha türündeki videolara denk gelmişsinizdir. Peki bu videolar nasıl mı hazırlanıyor. Tabiki de video oyunu olarak bilinen gacha life uygulaması ile. Şimdi bu oyunu birlikte inceleyelim.

ddt1wcq-fe56aa64-ba86-45be-a417-161bc242f222.png

Gacha Life uygulamasının yapımcı firması Lunime

Yapım Hikayesi
Beni tanıyorsanız her oyunun yapım hikayesi olduğunu iddia eden bir oyunsever olduğumu bilirsiniz. Fakat Gacha Life beni cidden şaşırttı. Bu oyunun bulabildiğim tek yapım hikayesi yapılıp piyasaya sürülmesi ve anında büyük bir kitleye ulaşması. Bu benim gibi bir oyuncuyu cidden şaşırttı. Gacha Life yapım hikayesindeki elimizdeki tek bilgi Lunime adındaki video oyun dağıtım şirketi tarafından 2018'de "android, ios" mobil platformlar ve "windows" pc platformuna gelmesi. Ayrıca şunuda belirtmem gerek. bu şirketin tek işi Gacha galiba. Bunun kötü bir şey olduğunu söylemiyorum fakat sadece gacha life gibi basit bir oyunla kendilerini sınırlamalarını doğru bulmadım. Belkide Video oyun dağıtım firması olduğu içindir. Fakat yinede daha fazlasını beklerdim. Ayrıca oyunun eski sürümünde yetişkin içerikleri de hazırlayabilimek mümkündü. Fakat yeni sürümle buna olanak sağlayan avatar kıyafetleri, eylemler ve animasyonlar kaldırıldı "eski sürüm haber sitelerinde bile gündem oldu buraya tıklayıp örneğe bakabilirsiniz DİKKAT +18". Bu arada oyun şuanda sadece google playstore üzerinden 50 milyondan fazla indirme ile popülerliğini korumaya devam ediyor.

screenshot-2020-02-16-at-15.40.10.png

Oyun İncelemesi
Öncelikle Gacha Life'a oyun demek tamamiyle yanlış. Bu uygulama karakterler tasarlayıp ister kendi oluşturduğunuz mekanlarda ister uygulamanın size ücretsiz olarak verdiği mekanlarda animasyonlu yada animasyonsuz bir diyalog-hikaye oluşturma yazılımı. Aslında her nekadar sevdiğim animelerin çizgifilmlerin gacha editlerini izlemeyi sevsem de bu uygulama bana göre değil. Gacha Life'a yeni başladıysan 10 dakikalık bir edit için bile saatlerini harcaman gerekiyor. Ve benim için zaman = dünyanın en değerli hazinesi. Ayrıca gacha life uygulamasını oyun yapan kısım olan mini oyunları cidden 70-80'lerin atari kutularındaki oyunlarına benziyor. Gacha Life sana verebileceğim puan 2/10 her ne kadar editlerini izlesem de bu uygulamaya oyun diyemiyorum. Bir animasyon programı dense daha doğru olur bence. 2 puan vermemin tek sebebi sevdiğim animelerin editlerini izlemek keyif veriyor ve bunu yapmak isterdim eğer zaman harcatmayacak bir uygulama olsaydı belki 4-5/10 verebilirdim ama dediğim gibi bu uygulamaya zaman harcamak saçma. "Edit yapan yabancılar umarım bu yazımı okumaz çünkü izlemeyi seviyorum sadece yapmayı değil. Yani edit yapmayı siz bırakmayın."

En iyi cevaplar
0
Sizde yorumlarda Gacha Life'a puan vererek nedenini yazabilirsiniz. Ayrıca ankete katılmayı unutmayın :)