İnceleme Kafa Topu

En iyi cevaplar
0
Merhaba bugün sizlerle birlikte Türk yapımı bir oyunu inceleyeceğiz. Mosamo gaming tarafından yapılmış bir oyun. Halamı anlayamadın? Yılların oyunu kafa topu 2.

Oyunu indirip oynamadan önce iyi ve kötü yorumları okumayı seven biriyim. Tabi hal böyle olunca Kafa Topu 2'de de aynısını yaptım fakat neler gördüm neler.

01.PNG

02.PNG

03.PNG

Yani, sizin de gördüğünüz gibi oyunu oynayan ve güncel yorum yapanların çoğunluğunda oyun için 2 şikayet var:
1) Pay to Win
2) Aşırı reklam

kafa-topu.jpg

Bu yorumlardan sonra hakikaten böyle miydi bu oyun deyip oyunu kurdum ve oynamaya başladım. Derken, yorumların hiç de haksız kalır tarafı olmadığını anladım. Kafa topu neden böyle bir satış stratejisi izlemeye başladı bilmiyorum ama ciddi ciddi zamanında 5 yıldız puanken şuan 4 yıldız puanına düşmüş. Masomo Gaming yetkilileri de ne oluyor olum bu puanlara dememiş galiba. Neyse eleştirimize devam edelim. Oyun ağır p2w olmuş ve beni bilen bilir bu benim ilk kriterim. p2w i biliyorsunuz peki ağır p2w derken ne kastettim? p2w in daha çok göze batanı ve eşleştirme olayında adil olmayanı. Mesela siz p2w bir oyun oynadığınızı bilerek indirdiniz fakat hiç para yüklemeden oynayacaksınız... Dostum bu oyunu oynayamazsın, her maçta para veren vs para vermeyen oynatılıyor resmen. Oyun baya dengesizlikten ölü oyunlar listesine girmeye hak kazanmış. Neyse oyunu çok gömdük biraz da övelim de haksızlık yapmayalım. Oyun Türk yapımı olduğu için Türkçe dil desteği sunuyor hatta döneminin en iyi maç spikerini Ercan Taner'i seslendirmen olarak kullanmışlar. Bu benim için büyük bir artı. Ayrıca oyun zamanında espor olayına da girmişti. bu da büyük bir artı getiriyor. Fakat oyun sadece mobil cihazlarda oynanabilen bir oyun olduğundan ve aşırı pay to win olduğundan oynanmayacak kadar kötü olmuş. Ha bu arada sadece bonus kazanmak için değil her devre arasında her maç sonunda reklam gelmesi bir süre sonra insanın canını sıkıyor. Bu yüzden bu oyuna puanım maalesef ki 3/10 o 3 puan da Türk yapımı Türkçe bir oyun olması, fikir olarak güzel bir oyun fikri olması ve grafiklerden veriyorum.

Siz de oyunu oynayıp yorumlara puanınızı yazabilirsiniz, ama cidden oyun eskiden olsa önerirdim şuan bence oynamasanız daha iyi gibi.

Son düzenleme:

Erhan

www.Rabisu.com
Yönetici
En iyi cevaplar
20
Ödüller
10
Yorumlarda da belirtildiği gibi, bence de reklamlar sadece ödül gibi günlük şeyleri almakta kullanılmalı. Aşırı reklam, oyundaki her güzelliğin göz ardı edilmesine sebep olur.

Daimon

Çaylak
En iyi cevaplar
0
İlk oyunu güzeldi fakat 2. oyun tamamen pay to win mantığında hiç beğenmedim. Dediğiniz gibi çok fazla reklam...

En iyi cevaplar
0
eski oyunları özledik :( şimdi de fazlasını istememizin bedelini ödüyoruz

leblebici

Çaylak
En iyi cevaplar
0
Ödüller
2
Mobilde oynanabilicek rakabete dayalı kıyak oyunlardan biri güzel paylaşım