Haber LG Telefon Sektöründen ÇEKİLİYOR!

MakeRKereM

Çaylak
Stajyer
💎
Katılım
2 Nisan 2021
Mesajlar
10
En iyi cevaplar
0
Puanları
40
SmartSelect_20210405-180059_Samsung Internet.jpg
LG telefon sektöründen yaptığı açıklama ile çekildiğini açıkladı. Kullanıcıların aklındaki sorular ise satışta olan telefonlara ne olacak? Güncellemeler gelecek mi?
Güney Koreli LG Şirketi; Telefon işinden çıktığını açıkladı. Uzun zamandır var olan söylentiler bu açıklama ile doğrulanmış oldu.
LG; "Aldığımız bu karar ile elektrikli araç bileşenleri, bağlı cihazlar, akıllı evler, robotik, yapay zeka ve işletmeler arası çözümlerin yanı sıra platformlar ve hizmetler gibi alanlara odaklanacağız."
ifadesini kullandı.​
LG telefonları ne olacak?
Mevcut telefonlar satışta olmaya devam edecek. Ayrıca LG, telefonlarını bölgeye göre değişiklik gösteren bir süre içerisinde desteklemeye devam edeceğini söyledi. LG, işten çıkarma hakkında basınla ilgili ayrıntıların belirleneceği dışında hiçbir şey söylemedi. LG, telefon satışlarının bu yıl temmuz ayında kapatılacağını söyledi.


Son 5 yıl içerisinde hiç kar etmeyen ve sürekli zarar eden LG'nin mobil sektörünün kapanması firma için de rahatlatıcı olacak. En azından artık zarar ettiren bir sektörü olmayacak.

LG'nin akıllı telefon sektörünü kapatmayı düşündüğü raporlar, bu yıl içinde sürekli ortalıkta dolaşıyordu. LG'nin bu süreçte akıllı telefon sektörünü kapatmak yerine satacağı söylenmişti. Ancak bu çabalara rağmen akıllı telefon sektörü satılamadı ve akıllı telefon sektörüne alıcı çıkmadı. Bu yüzden firma sektörü kapatma kararı aldı. Peki, LG neyi yanlış yaptı?

LG, Çinli teknoloji devlerinin karşısında yüksek fiyat etiketini tercih etmesi ve rakiplerinden daha düşük donanım özellikleri sunması ile rakipleri arasında bir sefer daha değer kaybetti. Sonrasında ise telefonlarına güncelleme sunmayan ve hataları gidermeyen LG, insanlard bir değer daha kaybetti.

Tüm bu başarısızlıkların üzerinde yüksek fiyatlı telefon konusunda ısrar eden LG, kendi kazdığı kuyuya düştü diyebiliriz. LG gibi bir firmanın telefon sektöründen çekilmesi oldukça üzücü.
 
Üst