play.CreationIsMine.com ► 1.Sezon - Emek Skyblock - 1.8 - 1.16.4 - Açılış Tarihi: 02.12.2020

BlackKpoT

Çaylak
En iyi cevaplar
0
Merhaba
Adım Arda. 2013'ten beri bu işlerle uğraşıyorum. Sizlere kaliteli bir sunucu kurmak için her gün daha fazla bilgi öğreniyorum. Bugün CreationV2 ile karşınızdayım. V1'e göre daha fazla yenilikçi bir sunucu oldu. Tabii ki Emek sunucudan şaşmadık. Sunucuya Minyon eklentisini ekleyip Emek Skyblock sunucusu açtım diyemezdim. Şimdi diyeceksiniz ki "Madem öyle neden uçuş çeki bulunduruyorsun? İnsanlar uçmadan adasını geliştirsin.". Buna cevabım şöyle:

Sunucumda VIP üyelerde uçuş yetkisi bulunuyor ama oyuncularda bulunmuyordu. Bu sebeple P2W oranını minimuma indirmek adına oyunculara da uçuş hakkı tanımak istedim. Kesinliklikle P2W'lik %100 engellenemez çünkü sunucu aylık kirasını, reklam ücretlerini, eklenti ücretlerini ödemek zorunda.
. . .

Neden bu sunucu Türkiye'nin P2W oranı minimum olan sunucu? Neye göre bu yargıya ulaştın?
Yukarıda bir örnek vermiştim. Diğer örneklerimi vereyim:
Sunucumuzda blok seviyeleri ve puanları mevcut. VIP üyelerimiz spawnerlardan elde ettiği demirleri bloğa dönüştürüp adasına koyarak ada seviyesini çok rahat bir şekilde arttırabilir. Arttırabilir mi? Bu sunucuda hayır. Normal taşın verdiği seviye xp'si ile demir bloğun verdiği seviye xp'sini aynı yaptım. Yani adasına blokları döşeyerek kimseden daha önde olamayacaklar.
O zaman VIP üyeler demirleri bloğa dönüştürmeyip markete satarsa ne olur? Bu cevaplayayım:
Sunucumuzda bir adet demiri sattığınızda elde edeceğiniz gelir 0.1$'dır. Bir havucu, buğdayı, patatesi sattığınızda elde edeceğiniz gelir 0.3$'dır.

Umarım aklınızdaki P2W hakkındaki soru işaretleri kaybolmuştur.

Sunucuya ilk girdiğinizde:
/bilgi
paneline bakmanızı önemle rica ederim. Çünkü sunucuda bulunan bütün özellikleri, yapmanız gerekenleri orada tanıttım. Hâlâ bilmedikleriniz olur ise oyun içi Destek Ekibi size hizmet vermek için hazır.

Sunucudaki Sistemler:
UNeySf.png
JyGleo.png
bqSn5D.png
V8dI5J.png
dN24lt.png
uCKXoU.png

lfQIUc.png

Wdlunr.png
Oyunu uzun soluklu yapmak istememden dolayı çoğu şeyi değiştirdik. Eski sunucumuzda 2-3 haftada oyunu bitirirken bu sunucuda bitirmeniz uzun zaman alacaktır. Şöyle ki:
Örnek:
Otomatik sisteme sahip olan ürünlerin fiyatını düşürdük ki oyuncular otomatiğe bağlayıp hayatsız gibi AFK bırakmasınlar diye. Oyun bu eğlenmeniz gerekiyor. Kaktüsün tanesi 0.1 TL idi. Oyuncular 100x100 büyüklüğünde 100 katlı farmlar yapıyordu. Bunun önüne geçmek için değerini düşürdük. Artık 0.04TL den satılıyor. Durumu dengelemek için havuç, patates, buğday gibi ürünlerin satış fiyatını üç kat arttırdık.
/bilgi:
Bilgi menüsünü açar.
/is: Ada menüsünü gösterir.
/biletler: Savaş biletlerini gösterir. Ücretsiz ve Premium olmak üzere ikiye ayrılır.
/sistemler: Sunucuda bulunan belli başlı sistemleri, yenilikleri gösterir.
/market: Sanal market ve Oyuncu market olmak üzere 2 ye ayrılır.
/takas [Oyuncu Adı]: Oyuncular ile takas yapmanızı sağlar.
/sandıkdüzeltme: Sandıklarınız her açışınızda otomatik olarak düzelir.
/envanterdüzeltme: Envanterinizi her açışınızda otomatik olarak düzelir.
/sç: Satış çubuğu elde edersiniz. Sandığa sağ tıklayarak içindeki satılabilir ürünleri market fiyatına satarsınız.
/çekyaz [Miktar]: Belirlediğiniz miktara göre para çeki oluşturursunuz.
/sohbetmodu: Sohbeti kendiniz için kapatıp açabilirsiniz.
/süre ve /topsüre: Sunucudaki oyun sürenizi ve oyun süre sıralamasını görebilirsiniz.
/eventbilgi: Event saatlerini öğrenebilirsiniz.
/sat: Elinizdeki eşyayı satar.
/hepsinisat: Envanterinizdeki satılabilir tüm eşyaları satar.
/tablo: Sağ tablonun kapatılmasını veya açılmasını sağlar.
. . .
Eğer Elmas veya Zümrüt rütbesine ulaştıysanız ve yapılacak hiç bir şey yoksa Rebirth Sistemi ile adanız sıfırlanır.
Elmas rütbesindeyken Rebirth atılırsa: [R1] tagı ve 1x Demir Blok Spawner verilir.
Zümrüt rütbesindeyken Rebirth atılırsa: [R1] tagı ve 2x Demir Blok Spawner verilir.
Rebirth tagları 3 tanedir. Her Rebirth attığınızda ödülleri tabep edebilir ve tagınız yükselir. Örn: [R2] ve [R3]

XN51UG.png

uyAYW1.png

TxUhbJ.png

EQGL96.png

Sunucu Özellikleri:
İşlemci: Ryzen 9 3900X
RAM: 10 GB

Sunucu IP adresi: play.CreationIsMine.com
Sürüm: 1.8 - 1.16.4
Slot: 1938

- Sunucu haritası Creation Network'e aittir. -​

Erhan

www.Rabisu.com
Yönetici
En iyi cevaplar
20
Ödüller
10
Başarılar dilerim. Daha iyi yerlere gelmeniz dileğiyle.

xGokberkB3y

Bilgili
En iyi cevaplar
0
Sunucuyu mutlaka ziyaret edeceğim . Başarılar