Rabisu

Rehber Unturned - Oyun Türleri Arasındaki Farklar

Erhan

www.Rabisu.com
Yönetici
Özel Üye
Satıcı
Katılım
27 Haziran 2020
Mesajlar
226
En iyi cevaplar
14
Puanları
290
Bu konumuzda RolePLAY , Emek , Pvp , Versus oyun türleri hakkında iyi kötü yönlerini karşılaştıracağım.

RolePLAY

Roleplay adından da belli olduğu gibi "Rol yapma" ya denir. RolePlay'deki altın kural serverdaki mesleklerden birini seçerek o mesleği gerçek hayattaymış gibi rol yaparak oynamaktır.

İyi bir Roleplay Sunucuda daha önce hiç bir serverda olmamış meslekler olması gereklidir. Çünkü oyuncular sürekli aynı mesleklerden sıkılmıştır. Farklı olmak size yeterince oyuncu kazandırır.
PVP

PVP serverda oyuncunun diğer oyuncular ile serverin ayarlamış olduğu özel kitler ile savaşıp hayatta kalmaya çalışmasıdır.

İyi bir Pvp Sunucuda daha önce hiç bir serverda olmamış pvp kitleri olması gereklidir. İyi ayarlanmış pvp kitleri ile oyunculara daha çok oynama isteği katar. Sunucunuzda yeteri kadar ilgilenebilecek admin olması gereklidir. Olası hile durumunda oyuncularınızın serverdan çıkması muhtemeldir.
Emek (Survival)

Emek Survival adından da belli olduğu gibi "Kendi emekleriniz" ile kasılıp hayatta kalmaya çalışma işidir.

Bu server türünde de adminin önemi yüksektir. İlgisiz admini olan serverda oyuncu durmaz. Sürekli oyuncuları kontrol etmek hile ve buglu base durumlarında size bir artı puandır. Hile her oyuncunun canını sıkar. Böyle sorunları yaşayıp oyuncu kaybetmemek için emek serverda tecrübe sahibi insanlara yetki vermek her zaman daha iyi olacaktır.
Versus

Versus server tipi ise oyuncuların genelde arasında "vs" olarak tabir ettiği kelimenin açılımıdır. Bu server tipinde oyuncuların teke tek veya takım halinde tek maç veya belirlenmiş raundlar olarak karşılaşma yapılmasıdır.

Her server tipinde de olduğu gibi bu server tipinde de en çok hilenin olduğu oyun modu versusdur. Bilgili ve tecrübeli admin almak işinizi kolaylaştırır.
 
Üst