Rehber Unturned - VDS Sunucuya Server Kurulumu

Erhan

www.Rabisu.com
Yönetici
En iyi cevaplar
20
Ödüller
10
Bu konuda Rabisu üzerinden satın aldığınız servera nasıl unturned serveri kurabileceğinizi göstereceğim.

Adım 1.0​
VDS ye uzak masaüstü ile bağlantı sağlandıktan sonra (Rabisu Hizmetlerim kısmında bilgileri bulunur) Gerekli programlarımızı kurmamız gereklidir. Nedir bu programlar ;

GmDlq6.png

Bu programlar genelde yüklü gelir ama yok ise indirmekte fayda var.

Adım 1.1​

Oyunu Steam vasıtası ile indirdikten sonra C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Unturned dizinine gidin.
Daha sonra Alttaki örnek görseldeki gibi Unturned.exe ye sağ tıklayıp kısayol oluştur demeniz gerekli.
9aN083.png

Oluşturduğunuz kısayola sağ tıklayıp özelliklere girdin.
Kısayol menüsüne tıkladıklayın " işaretinden sonra 1 boşluk bırakıp -nographics -batchmode +secureserver/Rabisu bu komutları yapıştırın ve Uygula butonuna basın.

k96mrA.png

Daha sonra Oluşturduğunuz kısayola çift tıklayın karşınıza sunucu konsolu gelecektir. Biraz bekleyip herşeyin %100 olmasını bekleyin.

v6Prz6.png

Adım 1.2​

Adım 1.1 tamamlandıysa konsola save yazıp kaydedin, Ardından Shutdown yazarak kapatın. Unturned Sunucunuz kısmen hazır durumda. Şimdi gelelim RocketMod'un kurulumuna rocketmod.net e giriyoruz ve rocket modu indiriyoruz.

0Rz9b8.png

Rar içerisindeki dosyaları C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Unturned dizinine atıyoruz ve sunucuyu oluşturduğumuz Unturned Kısayolu ile başlatıyoruz.

8azAma.png

Renkli yazılar geldiğine göre RocketMod kurulumuna sorunsuz bir şekilde başlandı.
Bu modun kurulması yaklaşık 3 ila 5 dakika arasında sürmekte herşey %100 olduğunda tekrar save ardından Shutdown yazarak sunucumuzu durduruyoruz.

Adım 2.0​
Sunucu Ayarlarının yapılması ;
C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Unturned\Servers\Rabisu\Server dizinine gidiyoruz ardından Commands.dat dosyasını birlikte aç ile Notepad++ programında açıyoruz. Ve göreseldeki gibi komutları girip Kendimize göre düzenliyoruz.
YQ6m56.png

Kayıt edip sunucumuzu tekrar başlatıyoruz. Sunucumuz hazır hale geliyor bundan sonrası sizin sunucu tipi tercihiniz olduğu için anlatabileceğimiz bir şey kalmıyor maalesef . Aklınıza takılan her türlü soruyu sorabilirsiniz.

Pluginleri nereden indirebilirim ? Tıkla.