İnceleme Valorant VS CS:GO

Forsecon

Azimli
En iyi cevaplar
0
Ödüller
3
csvsvalo.jpg

Karşımızda iki büyük oyun bizi karşılıyor. Biri yakın zamanda çıkan ve adını çokça duyuran Valorant birisi ise yıllardır oynadığımız Cs:Go bu incelemede sırayla kategoriler altında kişisel olarak düşüncelerimi sunacağım. En son kısımda ise son bir özet ve bana göre hangi oyun daha iyi olduğunu söyleyeceğim ve böylece konumuzu bitireceğiz.

Fizik Motoru

Öncelikle kısa bir şekilde fizik olarak neyden bahsedeceğimi anlatayım. Eğilme, zıplama ve koşma gibi oyunun ana işlevlerinden bahsedeceğim. Öncelikle Cs:Go oyununu çokça oynadım ve oyuna hakimim oyun çok hızlı yani herhangi bir şekilde yavaşlık hissetmiyorsunuz akıp gidiyor resmen eğilme ve zıplama olayları bence gayet güzel herhangi bir şekilde çok bekletmiyor veya çokta hızlı yapmıyor. Bu konuda Valorant'a baktığımızda elimizde silah olduğunda çokça yavaşlıyoruz bu benim kişisel düşüncem. Eğilme olayını biraz daha yumuşak yapacağız diye resmen berbat etmişler eğilmek çok yavaş geliyor. Zıplama kısmına baktığımızda gerçekten harika tek bir kelime bile söyleyemeden sınavı geçiyor Valorant ama bir şey söylemeden geçemeyeceğim gerçekten Cs:Go fizik anlamında geçilemeyecek oyunlardan bir tanesi gerçekten benim çok hoşuma gidiyor. Bana göre fizik anlamında Cs:Go benden bir puan alıyor.

maxresdefault.jpg

Ekonomi Ve Vuruş Hissiyatı

Ekonomi, haydi iki oyununda ekonomilerini biraz inceleyelim. Öncelikle biraz ekonomileri inceledim. Bana göre iki oyunda testi geçiyor. Yakın zamanda gelecek olan Valorant güncellemesinde ekonomi biraz daha toparlanacak silahlar biraz daha ucuzlaşacak tabii ki test etmeden göremeyiz ama şuan ki durumlarda iki oyunda testten geçiyor. Vuruş hissiyatı oyunlarda bize haz veren bir olaydır ve gerçekten bir oyunu önce geçiren en önemli etkendir. Cs:Go oyununda biraz daha gerçekçi ve kafaya atılan mermide çıkan güzel ses ile hazzı gerçekten sonuna kadar hissediyoruz ve karşı kişinin gerçekçi bir şekilde ölüşü tam olarak tamamlıyor. Valorant oyununda ise kafaya atılan mermide biraz daha yumuşak olan bir iz çıkıyor. Ses konusu çok bir değişkenlik bulunmuyor kafaya atılan mermi ile ayağa atılan mermini sesi çok az bir değişiklik gösteriyor. Genel bir ele almak gerekirse ekonomide herhangi birine puan vermem diğer oyuna haksızlık olur bu yüzden herhangi bir puan vermiyorum. Vuruş hissi konusunda Cs:Go oyununu daha çok beğeniyorum.

csgo-to-valorant-sens-converter-header_feature.jpg

Silah Kostümleri

İki oyunda da bulunan silah kostümleri gayet güzel ve iki oyununda silah kostümlerini çok seviyorum. Cs:Go oyunun kostümleri aynı silahın üstüne gelen resim ile sınırlandırılmakta ama Valorant oyununda ise tamamen silahın şekli ve kalıbı değişerek resmen farklı bir silah halini alıyor. Fiyat konusunda iki oyunda uçuk olsa da Cs:Go çok ilerde 300 TL altı bıçak nerdeyse bulunmuyor. Valorant oyununda ise nerdeyse 300 TL ile bir adet paket alıyorsunuz hem de içinde bıçak bulunsa bile bu yüzden fiyat konusunda Valorant öne geçiyor. Puan vermem gerekirse rahat bir şekilde içim sızlamadan Valorant'a puanımı veriyorum.

ayrac (1).png

Genel Özet

İki oyunda bazı konularda birbirinin önüne geçse bile iki oyunu da çok seviyorum. Birini seçmem gerekirse bu oyun Cs:Go olur. Bunun sebebini soranlar için söylemem gerekirse oyunlar silah kostümlerinden ibaret değildir. Bana göre önde gelen şey her zaman fizik ve vuruş hissiyatıdır.

ayrac (1).png

Erhan

www.Rabisu.com
Yönetici
En iyi cevaplar
20
Ödüller
10
Bu konu şuan gündemde ve çoğu kişi bu konuyu aralıksız zaten tartışmakta. Valorant şu an revaçta, Bu olay bana battle royale oyunlarının bir anda diğer oyun türlerine darbe indirmesi ve bir süre sonra bu durumun eski haline gelmesini hatırlatmakta.

Grape

Çaylak
En iyi cevaplar
0
konuyu güzel yazmışsın hazırlamışsında valoranta alışan için valorantın fiziği ekonomisi daha iyi gelir değişir kişiden kişiye yani ama güzel olmuş beğendim

Forsecon

Azimli
En iyi cevaplar
0
Ödüller
3
konuyu güzel yazmışsın hazırlamışsında valoranta alışan için valorantın fiziği ekonomisi daha iyi gelir değişir kişiden kişiye yani ama güzel olmuş beğendim
Düşüncelerimi oyunun ilk izlenimi olarak değerlendirdim. Uzun soluklu sürelerde fikirler değişebilir haklısınız.