İnceleme WolfTeam Dönemi

Wolfteam p2w olmasa ve toksik kitleden kurtulsaydı oynarmıydın?

  • Kesinlikle Evet

  • Belki

  • Kesinlikle Hayır


Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

cizgifilmakinesi42

Bilgili
Asistan
💎
Katılım
17 Mayıs 2021
Mesajlar
29
En iyi cevaplar
0
Puanları
40
Merhaba, eğer 2010 döneminde genç kitledenseniz WolfTeam adı size hiç de yabancı gelmeyecektir. Evet, kurt adamlara dönüştüğünüz o fps oyunundan bahsediyorum. Şimdi bu oyunu bir inceleyelim.


Yapımcı firma softnyx ve Türk piyasasına sunan firma joygame.

Yapım Hikayesi
WolfTeam ilk olarak 2007 yılında softnyx oyun geliştirici firması tarafından piyasaya sürüldü. 2008 yılına gelindiğinde yeni menü tasarımı ve yeni silahların geldi ayrıca harita altına girip rakibe ateş etme gibi birçok bug ortaya çıktı. 2009 yılında wolfteam birçok bugu kaldırmayı hedeflese de bazı buglar devam etti. Ve aynı yıl wolfteam sinematik kısa filmi çıktı. 2010 yılına geldiğimizde ise yeni karakterler, yeni lobiler, kurt desenleri ve birçok silahla karşımıza çıktı. 2011 yılında 1.2 mn gibi büyük bir kitleye ulaşan wolfteam joygame ile türk piyasasına girdi, ayrıca aynı yıl yeni karakterler, yeni kurt dövmeleri, yeni silahların gelmesiyle eski karakter ve silahlar tarihe karıştı. 2012 yılında gelen güncelleme ile birlikte muhteşem bir bug ortaya çıktı. Her hesapta 1 milyon gold bulunuyordu. Ancak wolfteam ekibi güncellemeden önceki data verilerini yükleyerek bu sorunu da ortadan kaldırdı. Peki böyle sorun çıkartan güncellemede ne mi gelmişti yepyeni silahlar, karakterler ve yepyeni bir kurt eylemi. Evet Taklacı dönemi olarak bilinen dönemi başlatan bu güncelleme oldu. 2013 yılında VIP eklentileri desenli silahlar yeni karakterler ile tekrar karşımıza çıkan wolf team 2014 yılına geldiğimizde hileciler dönemi olarak anılmaya başladı. Bu dönemde wallhack "haritada rakibi görme" hilesinden tutun uçmaya kadar birçok hileyi yapabiliyordunuz. 2015 de ateş ve barut karakterleri ile karşımıza çıkan wolfteam sürekli yeni karakter çıkarmaktan sıkılmış olmalı ki 2016 da eski karakterleri diriliş olarak tekrar biz oyunculara sundu.2016 yılından günümüze kadar ise wolfteam Türkiye'de e-spora girdi. Fakat birçok oyuncu wolfteam'i sohbetindeki toksik kitle ve p2w "oyun özelliklerini gerçek parayla satın alarak rakiplerinizden üstün olduğunuz oyunlara pay to win yani kısaca p2w denir" olmasından dolayı bıraktı. 2010 döneminde girseniz tamamı en az 5 sayfa oda ile dolu olan lobilerde şuan girseniz belki birkaç oda vardır.


Oyun İçi Hikaye
"Yakın zamanda mutlak insan sağlığını bulma, koruma ve yaşatma araştırmaları sırasında DNA'ları kurtlarınki ile benzeşen kimi insanlar keşfedildi. Bu insanların çoğunun mükemmel fiziksel performans gösteren atletler ve paralı askerler olduğu ortaya çıktı ve hepsinin diğer insanlardan daha kısa bir yaşam süresi olduğu saptandı. Epoxyn adlı yeni ilacını, DNA'ları kurtlara benzeyen insanların tedavisi için piyasaya çıkaran uluslararası şirketler grubu Pfien, aynı zamanda tam olarak ters tepki yaratan Anti-Epoxyn’i buldu ve büyük bir gizlilik içinde bu zehri Fransız Ordusu'na sattı. Fransız Ordusu, WolfTeam yani Kurt Takımı adında, 2. Yabancı Lejyon olarak da bilinen yeni ve özel bir güç kurdu. Kurulan bu takım için dünya çapında araştırmalar yapan Fransız Ordusu, buldukları özel birliklerle Wolfteam’i gün geçtikçe güçlendirdiler.
Takıma girebilmenin tek kuralı, basit bir fizik testinden geçmek ve Anti-Epoxyn’e uyumlu olunup olunmadığını anlamak için yapılan kan testiydi. Yabancı Lejyonlar kurallarına göre, Lejyona alınan birliklerin yaşları, fiziksel kabiliyetleri ve kendi ülkelerinde yasal olmayan işlere bulaşıp bulaşmadıkları herhangi bir değer taşımıyordu. WolfTeam’in kuruluş amacı, Anti-Epoxyn’in yarattığı güç ile insanüstü performans gösteren, askeri taktikler ve casusluk gibi stratejilerde dünya çapında rakibi olmayan özel bir tim haline gelmekti. WolfTeam’in ünü sürekli olarak büyüdü ama zaman ilerledikçe Fransız Ordusu bu gücün kontrolden çıktığını fark etti. WolfTeam takımındakiler, görevlerini tamamladıktan sonra gereksiz zararlar veriyorlar, savaştıkları bölgeyi darmadağın ediyorlar ve bir kere saldırganlığa başladıklarında hiç bir emre itaat etmiyorlardı. Her WolfTeam’in bir lideri vardı ve takım üyeleri liderlerine eksiksiz olarak itaat etmek zorundaydı. Ama zamanla, WolfTeam savaşçılarının rütbe ile orantılı olmayan bir takım içi düzeni oluşmuştu. Fransız Ordusu bu düzensizliğin Anti-Epoxyn'in bir yan etkisi olduğunu düşündü ve Pfien ile birlikte araştırma başlattı. Bir gün, yedi WolfTeam üyesi savaş bölgesi dışında birbirlerine girdiler. Askeri Polis ve Pfien'in araştırmacıları konuyu çözüme ulaştırmak için bölgeye sevk edildiler ama suikasta kurban gittiler; bu noktadan sonra tüm WolfTeam üyeleri ordu ile bağlarını kopardılar. WolfTeam üyeleri artık ordudan bağımsız paralı askerler olarak yaşamlarını sürdürüyorlar ve Fransız Ordusu'nun kendilerini kovalamasına karşı tüm güçleri ile savaşıyorlar." [1]


İnceleme
Oyun Türkiye piyasasına ilk çıktığında güzeldi P2W özelliği kendini çok hissettirmiyordu. Bu oyunla tanışmamı sağlayan kuzenim oldu. Görüntü kalitesi düşük olduğu için oyuna direk kötü diyemem oyun bu amaçla her oyuncunun wolfteam'i oynayabilmesini sağlıyordu. Bu o dönem benim için bir nimet gibiydi çöp gibi bir bilgisayarımla arkadaşlarımla oyun oynayabileceğim kaliteli oyun sayısı bir elin parmağını geçmiyordu. Fps oynamayı pek beceremesem de ister insan olarak silahları konuşturmak ister kurt olup pençelerimizi bilemek çok zevk veriyordu. Rekabet çok güzeldi. Fakat yıl geçtikçe yeni karakterler ve dövmelerle sadece gerçek para ile alınabilen silahlarla oyun P2W yüzünü göstermeye başlayınca birçok oyuncu gibi ben de oyunu bıraktım. Bırakanların çoğu P2W olmasının yanında toksik kitlesinden dolayı da bıraktığını söylüyordu fakat ben wolfteam sohbet kısmından çok arkadaşlarımla takım mücadelesine odaklandığımdan sohbet kısmına bakmıyordum bile. Geçen aylarda merak ettim bi bakıyım diye indirmek istemiştim indirecek yeri bulamamıştım. Bir şekilde joygame sitesinden indirmeye çalıştığımda hata veriyordu. Sonra birkaç video izleyip nasıl indireceğimi öğrendim ve indirip kurdum. Yeni bir hesap açıp oyuna girdim. Fakat girer girmez şok oldum, lobilerin tamamı bomboştu. Sadece bazı lobilerde birkaç oda vardı. Üzgündüm çocukluğumun oyununun bu hale gelmesinde tabiki de en büyük etmen bu firmanın ilgisiz olmasıydı. Belki daha iyi bir oyun firması bu oyunu ele alsaydı batmaktan kurtulurdu. softnyx ve joygame tarafından tarihin tozlu sayfalarına karışan wolfteam sana vereceğim puan 6/10. üzgünüm ama 10/10 puanı hakeden oyunu firmaların para hırsı ve ilgisizliği bitirdi.

Alıntılar:
[1] Wolfteam oyun içi hikayesi
 
Son düzenleme:

cizgifilmakinesi42

Bilgili
Asistan
💎
Katılım
17 Mayıs 2021
Mesajlar
29
En iyi cevaplar
0
Puanları
40
Eğer toksik kitlesi ve p2w özelliği olmasa WolfTeam'i oynarmıydın? Ankete katılmayı ve yorum yazmayı unutma!
 

Erhan

www.Rabisu.com
Yönetici
Katılım
27 Haziran 2020
Mesajlar
341
En iyi cevaplar
18
Puanları
540
Wolfteam, zamanı için keyifli vakit geçirilebilecek bir oyundu. Ancak zaman içinde oyunun sadece silahlar için güncelleme alması ve en büyük etmen olan sadece para ile oyunda bir numara olabilmenizin iyice çığırdan çıkması oyunun elinde olan azınlık kitlesini de yavaş yavaş çürüttü.
 
Üst